Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pytanie do osób z kredytem hipotecznym - co jeśli chcę rzucić pracę, ale mam w umowie kredytowej wymóg comiesięcznej wpłaty 2000 zł wynagrodzenia na konto, z groźbą podwyższenia na stałe marży w przypadku złamania tego wymogu? Wcześniej ten bank (Santander) miał adnotację o wynagrodzeniu lub innych źródłach, ale potem je wykreślił. Co w sytuacji, jeśli nie znajdę od razu pracy i będę kilka miesięcy bezrobotny, ale osoba inna niż pracodawca będzie mi przelewać co miesiąc 2000 zł na konto? Czy ktoś to faktycznie weryfikuje, jeśli będą środki na koncie? Nie wytrzymam z tą januszerią

#kredythipoteczny
#kredyt
#pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: miałem to samo w innym banku, od ponad roku nic regularnie tak nie wpłynęło i nic nie zwiększali, nawet dzwonili z oferta kredytową bo wpływów nie ma i cały czas blisko zera :D
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Nawet jeśli byłby to wymóg wynagrodzenia to czasem bankom wystarczy w tytule przelewu słowo klucz: "wynagrodzenie". Niemniej wynika z Twojego wpisu, że najlepiej te 2000 zł sobie rotować z konta na konto i powinno wystarczyć. Pytanie czy wykreślenie tej adnotacjo dotyczy także Ciebie, powinno bo skoro obowiązek nie jest już powszechny to i pilnować pewnie im by się nie chciało.
  • Odpowiedz