Wpis z mikrobloga

Ktoś grywa w FH5 na series X z quick resume?
Niedawno zacząłem grać po dłuższej przerwie no i mam ciągle jakieś bugi. Gram powiedzmy codziennie o tej samej godzinie, wyłączam konsolę i na drugi dzień jak ja włączę i uruchamiam fh5 to ona się wznawia z quick resume. No i na starcie za każdym razem wywala ekran ładowania pory roku, tą mapę z aktywnościami. A jak to minie to gra nie reaguje na pada. Po Minimalizowaniu i przywróceniu pad ożywa, ale znowu ładuje porę roku i tak w kółko. Muszę ubić grę i uruchomić ponownie. Kilka razy wywaliło mnie też z triala po jednym wyścigu. Dramat. Wcześniej nic takiego mi się nie działo.

#xbox #forzahorizon5 #xboxseriesx
  • 10
  • Odpowiedz
@szuineg nie korzystam z QR, konsola po graniu jest wyłączana z zasilania po zatrzymaniu wiatraka. Zero problemów z S, zero problemów teraz z X. Spróbuj po zakończeniu zabawy, jak ją wyłączysz na padzie, wyłączać ją z prądu po tym, jak zatrzyma się wiatrak. On jeszcze chwilę pracuje i studzi bebechy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Zielony34 będę ubijał grę (usuwał z qr) ale to lipa, bo to jest mega opcja włączasz konsolę i w kilka sekund od naciśniecia przycisku już jesteś w grze w miejscu gdzie skończyłeś. Mega się do tego przyzwyczaiłem.
  • Odpowiedz
@szuineg Nie odczuwam potrzeby korzystania z tej funkcji. Akurat to jest dla mnie zupełnie zbędnym wodotryskiem. Być może z tego powodu, że ja nie wskakuje do gry na godzinkę. Ja sobie rezerwuje czas głównie weekendowo i lubię pograć dłużej.
  • Odpowiedz
@szuineg używałem QR na S, używam na X, nie wyobrażam sobie przestać tego używać i jak czasami zdarzy się jakiś bug tak FH5 czy inne gry działają komfortowo. Często mam w QR dwoje gry + różowa swoje, zmieniany profile nawet kilka razy dziennie i za każdym razem wszystko działa si
  • Odpowiedz
@szuineg: ze zmianą pory roku to jest ficzer. PG sobie wymyślił, że zrobią zimę cały miesiąc i każdy ma zmianę pory na dzień dobry + listowanie aktywności na mapie. Mooooooże poprawią. Z padem to nie wiem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@zielony_goblin właśnie dla mnie qr to też jest super opcja bo chcąc zagrać 15 minut to czas wczytywania robi różnicę. Od zawsze problem z qr miałem w Fifie (22, 23, 24), gra się włącza ale jest wylogowania z serwerów EA i nie da się zalogować ponownie, trzeba wyłączać grę. W FH5, fh4, fh3 wszystko było ok, teraz coś skaszanili. Tak samo zepsute to jest/było w Forza Motorsport, nie wiem jak teraz bo
  • Odpowiedz
@szuineg dla mnie QR to totalny game changer, bez kitu. To też wynika z tego, że nie potrafię usiedzieć przy 1 grze (mam ADHD xD) więc w ciągu dnia potrafię grać nawet w 3 tytułu. Tak samo czasami wejdę na godzinę, a czasami na 10 min. Aż tyle w FH nie gram, nie grałem dobre 2 tyg, ale w miarę to działało. Na pewno inne gry działają ideolp
  • Odpowiedz
@szuineg: Dlatego ja zawsze FH5 odpalam normalnie bez qr i zamykam po skończonej sesji. Tyle że ja nie miałem problemów po doczytaniu pory roku tzn. przy qr trzeba było chwilę poczekać, wchodził ekran ładowania nowej pory roku i potem normalnie można było grać. Najlepsze jest to, że teraz od tego sezonu, dzieje się to samo nawet bez qr i za każdym wejściem do gry ładuje się zima i trzeba odczekać mapkę
  • Odpowiedz