Wpis z mikrobloga

Będzie sypane do beki2%. Jak waszym zdaniem wpłynie to na rynek nieruchów?
Moim zdaniem zacznie się budowanie coraz mniejszych metraży, po to żeby mieszkanie było w limicie programów. Finalnie każdy kto chce mieć mieszkanie będzie miał mieszkanie, średni metraż to będzie ~ 30m^2 a cena za metr w TOP5 przebije szybko 20k
#nieruchomosci

20k za metr na koniec 2024 w Waw/Krk/Wroc

  • Tak 71.1% (86)
  • Nie 10.7% (13)
  • Jestem developerem(sprawdzam marże) 18.2% (22)

Oddanych głosów: 121

  • 10
  • Odpowiedz
@bieda_kredyciarz_2proc: z jednej strony pewnie spowoduje to presje na wzrost cen, ale z drugiej strony każdy kto łapał się na BK2% już chyba skorzystał. Nie wiem, kto jeszcze będzie chciał kupować po tych cenach bez dopłat.
  • Odpowiedz
każdy kto łapał się na BK2% już chyba skorzystał.


@lani: Niekoniecznie, wśród moich znajomych jest grono takich które nie znalazły nic ciekawego do zakupu, nie miały zdolności (umowy śmieciowe, zbyt krótko prowadzona działalność, za niskie wynagrodzenie na uop) itp. Znam też takich co czekają na kredyt 0 XD.
  • Odpowiedz
@lani: No z tego co mówił minister to chce "zwiększyć dostępność" taniego kredytu, imo oznacza to albo kredyt 0% albo niewymagany wkład własny, albo lepsze liczenie zdolności. Tak czy siak jeszcze biedniejsi ludzie będą sobie mogli pozwolić na kredyt, a z mojego otoczenia to widzę mnóstwo osób z zarobkami 5-7k które nie było stać na kredyt. Zakredytują się pod korek za 30m^2 i będą happy
  • Odpowiedz
  • 0
@bieda_kredyciarz_2proc Na ursusie większość dewów już chce po 14 15k z metra za 2 pokoje i oddanie za rok albo i dalej, oferta mocno przebrana, to co jest to nie chcą negocjować za specjalnie skoro klienci nadal są. Także średnia 20k całkiem możliwa dla Warszawy. Wariant londyński jest grany
  • Odpowiedz