Wpis z mikrobloga

Który układ łazienki będzie lepszy i praktyczniejszy?
Zastanawiam się nad takimi dwoma, w zasadzie różnic w umiejscowieniu WC i prysznica
1. W tym przypadku będzie opcja wkucia geberitu w ścianę i brak konieczności robienia jego zabudowy
2. Tutaj będzie więcej miejsca na ewantualne szafki czy półki między umywalką a WC

Łazienka 3x2.5, będziemy używać praktycznie tylko prysznica, 2-ga łazienka jest tylko z WC, pralka w kotłowni. Sypialnie po prawej stronie, salon i kuchnia po lewej.
Pytam bo na tym etapie możemy jeszcze wszystko zmienić bez późniejszego rzeźbienia i kombinacji
#budujzwykopem #budowadomu #mieszkanie
Zabi96 - Który układ łazienki będzie lepszy i praktyczniejszy?
Zastanawiam się nad ta...

źródło: łazienki

Pobierz

Który układ

  • 1. 37.2% (16)
  • 2. 62.8% (27)

Oddanych głosów: 43

  • 19
Realnie? Jak siedzisz na kibelku to czy siedzisz centralnie czy lekko skierowany w którąś stronę? Jak to drugie to zdecyduj czy lubisz wyglądać za okno w trakcie, jak tak to ustaw tak kibel :). W innym wypadku absolutnie bez różnicy.
@Zabi96: szczerze mówiąc dla mnie oba układy są kiepskie. Nie robiłbym wanny i natrysku naraz w jednej łazience, tylko prysznic, najlepiej walk-in, przy oknie, z parapetem jako półką na szampony, żele itp.
A że bez wanny ta łazienka jest niepotrzebnie duża, zmniejszyłbym ją, powiększając sąsiednie pomieszczenie.
@appmstt: Tak, do podłogi, 80 cm, kabina 90x120, wanna na rzucie 160.

@Jarek_P Walkin to chyba ostatnie co zrobiłbym we własnym domu, poza tym jak wyżej okno do podłogi. Jakbym wyrzucił wanne to zyskałbym max 1,5 m2, może jakby to było mieszkanie w bloku to bym się nad tym zastanawiał ale przy domu 130m2 nie zależy mi na tym specjalnie, wolę większą i przestronną łazienkę z ewentualną wanną która może się
Walkin to chyba ostatnie co zrobiłbym we własnym domu,


@Zabi96: dlaczego? Najwygodniejszy jest. I żeby nie było, mam w jednej łazience walkina, w drugiej brodzik, wolę walkina. Choćby z tego powodu, że prostszy w utrzymaniu czystości,
130m2 to nie jest dużo, co szybko zauważysz Tą łazienkę spokojnie można o min. pół metra zwęzić bez straty funkcjonalności, oczywiście bez wanny.
@Jarek_P: Jakbym sie nie mył to zawsze zachlapie podłogę i myślę że nawet walkin 140 cm tu nie pomoże, a co do czystości to kabina ma tylko 1 siankę więcej, zamontuję zmiękczacz żeby kamień się nie osadzał i kamienny brodzik zlicuję z płytkami/podłogą, drzwi oczywiście skrzydłowe otwierane na zewnątrz żeby nie było rolek i szyn na których będzie zbierał się syf.

A co do wilekości 135 m z kotłownią to aż
@Zabi96: W takim razie myślę że układ 2 jest lepszy. Możesz sobie dołożyć płytkich szafek między umywalką a stelażem do WC - zawsze się przyda dodatkowe miejsce do przechowywania na chemię gospodarczą, srajtaśmę czy kosmetyki
@Zabi96: jak dla mnie oba układy są tak samo funkcjonalne, w zasadzie nie ma istotnej różnicy. Ewentualnie pod kątem praktycznym jedna uwaga - jeżeli masz prysznic tak blisko wanny, istnieje szasna, że podczas używania wanny, zew. szyby prysznica ochlapiesz. Ale piszesz, że wanna raczej rzadko będzie używana (chociaż znając kobiety, może być z goła inaczej :D ). Dobrze jakbyś przekminił jakie jeszcze meble/grzejniki/wieszaki się tam mogą znaleźć i do tego też
@J_Dilla w komentarzu wyżej wrzuciłem link do plannera gdzie można podejrzeć ten układ w 3D.
Głównie zastanawiałem się nad wkuciem stelaża w ścianę w 1 układzie, ale już wiem że nie ma sensu, 2 układ będzie bardziej praktyczny.
Co do 2 umywalek to jeszcze do zastanowienia, na razie stanęło na tym że wolimy 1 duża (60 cm) umywalkę i więcej blatu na odłożenie jakich rzeczy niż 2 mniejsze z mniejszą ilością blatu.
@Jarek_P woda - szyba. Coś jeszcze tu trzeba dodawać? Po co sobie komplikować życie. Narażanie izolacji okna na obecność cieczy/pary plus sprzątanie tego. Nie widzę zalet. Chyba że miałeś jakieś konkretne rozwiązanie na myśli a ja założyłem, że mówisz o standardowym oknie wewnątrz prysznica xd
@J_Dilla: mam standardowe okno wewnątrz prysznica, 12 latvjuż ma, nic zĺego się z nim nie dzieje. Rama drewniana z dodatkową warstwą lakieru, szyba matowiona. Okno jest we wnęce, małe i bokiem do strumienia wody, ta na nie nie chlapie, okno najwyżej paruje, nie ma żadnych problemów, zaś półka na kosmetyki przydaje się bardzo.