Wpis z mikrobloga

Mirki co się odwaliło... straciłem robotę jako senior i jeszcze musiałem im zapłacić
Dostałem się do roboty jako programista, senior. Na rozmowie zdalnej był mój brat, który dobrze umie to wszystko i od ponad 5 lat w tym siedzi. Moje jedyne doświadczenie w IT to właściwie zrobienie stronki na wp i obsługa stronki (sklepu), ale wpisałem se do cv wiele lat doświadczenia komercyjnego itd. Do roboty przyjęli mnie, ale od początku czułem negatywne nastawianie + nie radziłem sobie z zadaniami. Jakiegoś gita mi kazali a ja nawet nie wiem co to, prawie kodu nawet nie napisałem. Ostatnio zaprosili mnie na rozmowę i zaczęło się, prawdopodobnie domyślili się. Zadawali jakieś dziwne pytania, ale ja nawet nie wiedziałem o co pytają, jakieś http solidny itd, poległem po chwili. Powiedziałem, że muszą do toalety bo chciałem dzwonić do brata, ale on nie odbierał... wziąłem plecak i powiedziałem, że coś mi wypadło próbując wybiec. Nagle jeden krzyknął, że wiedzą, że ich okłamałem i, że to brat był na rozmowie. Myślałem, że zemdleję, zrobiło mi się słabo. Przepraszałem i udało się, nie będę miał konsekwencji prawnych. Za to rozwiązali umowę w trybie natychmiastowym i muszę im zwrócić koszta. Zaproponowali mi nawet staż, ale po tym co #!$%@?łem to wolę tam nie iść znowu xD szkoda bo dużo zarabiałem, ale jak widać bootcamp nie uczynił mnie seniorem, szykuję właśnie pozew.

#pdk #programowanie #heheszki #programista15k
  • 6
  • Odpowiedz
@Kocurzysko: jesteś totalnym nieogarem, który pojęcia o świecie nie ma. Z tym gitem to im chodziło o to, byś się po prostu określił, czy jesteś gitem jak oni czy lamusem. Taki żart zawodowy w każdej nowej pracy. Ty wybrałeś ścieżkę lamusa, a wystarczyło powiedzieć że chcesz do gitujących i miałbyś spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz