Wpis z mikrobloga

@bylembordo na tej, że matematyki nie oszukasz. ¯_(ツ)_/¯

Odsetki są naliczane codziennie od pozostałego do spłaty kapitału.

Na przykładzie mojego kredytu - w tej chwili rata 1400 zł. Mogę skrócić okres kredytowania z 2048 na 2043 czyli o 5 lat. Rata wzrosłaby do 1600 zł (i zmieniłby się stosunek kapitału do odsetek, wiadomo).

I teraz gdybym zamiast skrócenia po prostu co miesiąc nadpłacał różnicę pomiędzy aktualną ratą, a ratą 1600 to zapłaciłabym
  • Odpowiedz
@Bigbluee: ja uwazam ze pekao to jest dramat. Infolinia nie dziala, reklamacje przez net nie dzialaja. W placowke ostatnio mnie poprosili zeby przyjsc za 2 tygodnie bo babka od kredytow jest na urlopie. Zobacz opinie o placowkach na google. Gorsze niz sejm.


@bylembordo: Ale ty mówisz o banku a nie o produkcie samym w sobie.
Ja napisałem o produkcie i akurat jego prostota i NA SZCZESCIE umozliwienie obsługi nadpłaty online,
  • Odpowiedz
@bylembordo generalnie to nie ma znaczenia czy skracasz okres kredytowania, czy nie zakładając regularne nadpłaty. Koniec końców wyjdzie na to samo.


@Krupier: Ma OGROMNE ZNACZENIE i JEST OGROMNA ROZNICA
Przykładowo:
Kredyt na 300k, 30 lat, rata 2k

Po 10 latach na oko masz 90k odsetek i 60k kapitału spłacone.
Idziesz do banku, zanosisz im 30k JEDNORAZOWO i mowisz, prosze mi skrócic okres kredytowania.

Bank ksieguje i masz w skrocie i zaokragleniu
  • Odpowiedz
Po ostatniej reklamacji dostalem 13k zwrotu - za co? Do dzisiaj nie wiem


@bylembordo: Pisz te reklamacje co miesiąc, profilaktycznie :) Może Ci spłacą połowę kredytu tymi zwrotami xD

Ma OGROMNE ZNACZENIE i JEST OGROMNA ROZNICA

@Bigbluee: Nie masz racji. Jeśli zmniejszasz ratę i w kolejnych miesiącach nadpłacasz ciągle o tę różnice, jaka wychodzi Ci przy obniżeniu raty to wychodzi na to samo - to, że kredyt masz na milion
  • Odpowiedz
@Bigbluee

zmniejsają ci rate (opcja mniej korzystna niż skrócenie)


Proszę nie powielać mitów i nie wprowadzać innych w błąd. Nie ma to żadnego znaczenia, koszty są takie same zakładając regularne nadpłaty tak jak pisałem powyżej.

Jak bank nie daje możliwości nadpłaty co miesiąc to #!$%@? nie bank. No, ale to Pekao, wiem że są sto lat za Murzynami w wielu kwestiach (chociaż ROR mają w porządku).

Aczkolwiek z tego co napisałeś to
  • Odpowiedz
@Krupier: @GOHAN

Czy wy czytacie ze zrozumeiniem ??

Nie masz racji. Jeśli zmniejszasz ratę i w kolejnych miesiącach nadpłacasz ciągle o tę różnice

zakładając regularne nadpłaty


@GOHAN: NIKT O TYM NIE PISZE. NIKT TAKIEJ INFORMACJI NIE PODAŁ ŻE SPŁACA CO MIESIAC!!! TAKIE COS NIE WCHODZI W GRE !!!!!! DLACZEGO OPISUJESZ SYTUACJE O KTÓRĄ NIKT NIE PYTA A PRZYPADEK OPISANY PRZEZ OPA RÓWNIEZ MOWI O JEDNORAZOWEJ WPŁACIE A NIE O COMIESIECZNEJ
  • Odpowiedz
@Bigbluee ale czego krzyczysz?

Inaczej - masz 50k na nadpłatę. Możesz wrzucić wszystko i skrócić okres kredytowania, możesz z tego co miesiąc podbierać na nadpłacanie ze zmniejszeniem raty. Koniec końców odsetki będziesz mieć takie same, a kredyt skrócony o tyle samo czasu.
  • Odpowiedz
@Bigbluee: Aneks zazwyczaj jest potrzebny przy skracaniu okresu kredytowania... Przy obniżaniu raty zazwyczaj nie ma aneksu.......

Kiedy ktoś ( @DeoLawson ) powie Ci, że jesteś koniem - daj mu w mordę.
Kiedy ktoś po raz drugi ( @GOHAN ) powie Ci, że jesteś koniem - nazwij go osłem.
Kiedy ktoś po raz trzeci ( @Krupier ) powie Ci, że jesteś koniem - zacznij myśleć o zakupie siodła....
  • Odpowiedz
@Bigbluee oczywiście że w Pekao możesz co miesiąc nadolacac bez aneksu. Baa możesz nawet codziennie nadplacac. Jedyny wymog to min 7dni wcześniej złożyć dyspozycję oraz kwota nadpłaty musi być wyższa niż obecnie naliczone odestki
  • Odpowiedz
@Bigbluee: Aneks zazwyczaj jest potrzebny przy skracaniu okresu kredytowania... Przy obniżaniu raty zazwyczaj nie ma aneksu.......


@GOHAN: ZAZWYCZAJ.......... I znowu to samo. Zamiast ustosunkowac sie do tego co tu, to gdybanie.
Tak, przy obnizeniu raty, jest potrzebny aneks w Pekao.

Kto został wyjaśniony ?

Przecież wyjasniłem tam DOKŁADNIE TO SAMO co tutaj. I dalej przestałem dyskutować bo nie ma sensu skoro ty swoje a ja swoje.

Następny krok aby Wam
  • Odpowiedz
możesz z tego co miesiąc podbierać na nadpłacanie ze zmniejszeniem raty.


@Krupier: I po raz 3 piszesz nie na temat.

3 razy pisałem: NIE MA NADPŁACANIA CO MIESIAC W TYM PRZYPADKU.
NIe bierzemy tej opcji pod uwage a kazdy tu z uporem maniaka pisze o comiesięcznym nadpłacaniu.........

A wszyscy odpisują o nadpłacaniu co miesiac.

NIkt też nie ustosunkował się do przykładu nr2 jaki przytoczyłem gdzie jest dokładnie taka sama zasada. Zanosimy
  • Odpowiedz