Wpis z mikrobloga

Hipotetycznie jakby Konfederacja postanowiła usunąć z klubu Brauna to mogą stracić status klubu poselskiego, bo Braun oprócz siebie ma jeszcze 3 posłów z Korony i jak oni by odeszli razem z nim to wtedy Konfederacja byłaby już tylko kołem poselskim z 14 posłami bez prawa do wicemarszałka sejmu. Co innego gdyby Braun stracił mandat, to wtedy za niego wchodzi Tomasz Buczek z Ruchu Narodowego i mają już 15 posłów na potrzebnych do klubu poselskiego.

#sejm #konfederacja
  • 8
  • Odpowiedz
@Reretos: Konfederacja dostanie ultimatum, że albo wywalają Brauna, albo Bosak może się pożegnać z marszałkiem. Poza tym może się pojawić wniosek do sądu partyjnego o szkodzenie partii. Braun odpalił właśnie pas szahida i #!$%@?ł mozolnie budowany w Konfederacji wizerunek partii szacunku i rozsądku. Konsekwencje muszą się pojawić.
  • Odpowiedz
@Jah00: Do odejścia z klubu tak i mam nadzieję, że to się stanie. Nie po to Konfederacja kreuje wizerunek merytorycznej opozycji. Myślałem, że masz na myśli wyrzucenie z parlamentu
  • Odpowiedz
@Reretos: A ja mam nadzieję, że nic się nie stanie, że pojęczą, pokrzyczą i rozejdzie się po kościach. Do wyrzucenia z parlamentu też raczej nie dojdzie, bo Braun musiałby sam zrezygnować, a tego nie zrobi. Więc będą go nękać znowu kolejne 4 lata, wykluczać i odbierać diety, a w następnych wyborach może go już nie być.
  • Odpowiedz