Wpis z mikrobloga

Heh, kupiłem TuYa TS011F jak pod linkiem: https://www.zigbee2mqtt.io/devices/TS011F_plug_1.html
To smart gniazdko. I prawie działa. Prawie, bo podaje niewielkie napięcie (parę volt, w sumie bez znaczenia) w stanie OFF co powoduje, że mój jeden sterownik, co lubi się zawieszać, nadal pracuje pomimo wyłączenia. Typowe urządzenia 230V włączają/wyłączają się. Ale dla mnie lipa!

Czy macie jakieś sprawdzone smart gniazdka na ZigBee (potrzebuję wsparcia do Zigbee2MQTT)? Albo macie jakąś i możecie zerknąć czy podaje (lub nie) napięcie w stanie wyłączonym?

Byłbym wdzięczny!

#homeassistant #domoticz #mqtt #zigbee #smarthome #tuya
  • 8
  • Odpowiedz
Mam lidlowae ale do sterowania LEDem. Słyszę że jest na styczniku, twój chyba jest na tyrystorze i w tym problem.
  • Odpowiedz
  • 0
twój chyba jest na tyrystorze i w tym problem.


@Vimes: Jakiś przekażnik ma, ale to może na DC, bo słychać pyk.

masz to połączone przez jakiś przedłużaczz uziemieniem?

gniazdko odpowiednio uziemione?


@leckimarcin: @sirgorn: sterownik bezpośrednio wpięty w gniazdko w ścianie, z uziemieniem ok. Na innym gniazdku w ścianie podobny problem (niezależny obwód).

Zrobiłem eksperyment i na przełączniku co kiedyś zrobiłem na Sonnoff nie ma problemów i wszystko chodzi ok.
  • Odpowiedz
podaje niewielkie napięcie (parę volt, w sumie bez znaczenia) w stanie OFF co powoduje, że mój jeden sterownik, co lubi się zawieszać, nadal pracuje pomimo wyłączenia.


@mirekwirek: zastosuj typowe rozwiązanie działające przy oświetleniu LED: "kondensator do ledów", może pomoże.
  • Odpowiedz
  • 0
zastosuj typowe rozwiązanie działające przy oświetleniu LED: "kondensator do ledów", może pomoże.


@Jarek_P: Myślałem nad podobnym rozwiązaniem. Problem jednak taki, że ten sterownik to elektroniczny wyłącznik ciśnieniowy do pompy wody co pracuje przy hydroforze, a realna moc to jakieś 2kW. Więc jednak wolałbym nie robić takich "kwiatków" ;)
  • Odpowiedz
@mirekwirek: realna moc sterownika jest pewnie nie większa, niż kilka watów, te kilowaty pobiera pompa hydroforu. A niezależnie od tego, "kondensator do ledów" w niczym tu nie zaszkodzi.
  • Odpowiedz
@mirekwirek a udało Ci się bez problemu z HA? Ja mam chyba jakiś inny bliźniaczy model od blitzwolfa, ale z tego wiem to to samo i nic się nie pojawia w HA. Przytrzymuje guzik jakieś 5sek, miga na niebiesko, nigdzie się nic nie pojawia i po chwili przestaje migać i tyle z parowania.
  • Odpowiedz