Wpis z mikrobloga

Uwazam ze formula #rolnikszukazony nie dziala juz w dzisiejszych czasach. Ludzie co tam kiedys szli faktycznie mieli inne zamiary itp. a teraz to sie stalo jako reklama. I faceci i laski maja w dupie uczucia innych, dostaja mnostwo zgloszen i listow w trakcie lub po programie i im odwala. Szkoda, bo generalnie pomysl byl fajny, ale jak to ma wygladac jak ostatni sezon to szkoda ludzi po prostu
  • 23
@Volantie: A ja bym stawiał na inną sprawę. Odrzucono prawdziwych rolników takich jak z 1 edycji czy z 2 edycji. Wtedy puścili Staszka co miał zimną wodę w kranie. Puszczono Marka co miał dużo syfu. Teraz piękne obejścia, obory prawie z odświeżaczem powietrza i Mercedesy wiozą nas. 10 lat temu jak startował program casting był uczciwszy. Teraz program miał być też tubą propagandową jak wszystko patrzcie ludzie jak rolnikom życie poprawiliśmy
Przydałoby się zaostrzyć kryteria kwalifikacyjne, czyli rolnik ma być rolnikiem a nie biznesmenem czy stylistką rzęs, ma nie być gwiazdą Instagrama, przejść jakieś testy psychologiczne sprawdzające motywację, wywiad środowiskowy czy co tam jeszcze. Ale to w dzisiejszych czasach pewnie narusza sto praw wolnego człowieka + nadal można jakoś oszukiwać, więc raczej nie do zrobienia. Zresztą, skoro nawet bogaci rolniko-krętacze dostają dziś zaledwie 20 czy 30 listów, to zwykły chłop pewnie nie miałby
@Sylwiusz89 ja właśnie z takiego gospodarstwa pochodzę, parę hektarków, ojciec w ochronie w nocy i za dnia lata, a po godzinach orze i sieje. I gdybym miała to przejąć i chciałabym się zgłosić do rolnika, to na bank by mnie nie wzięli, bo za biedna bym była na te ich standardy pieczarkowe :P
@Volantie: Gwoli ścisłości ta formuła nie działała nigdy. Już w pierwszym sezonie miałeś Kraśkę, który przyszedł się wypromować, w drugim tego banana, który na gospodarstwie rodziców nawet nie mieszkał a w trzecim i czwartym to już jazda bez trzymanki. Podbieranie cudzych kandydatek; nie krycie się z tym, że te co przyjechały na gospodarstwo guzik Cię obchodzą, bo buszujesz w listach; zapomnienie o tym by powiedzieć swojemu wybrankowi, że znalazłaś sobie innego
@Sylwiusz89: Tak bardzo to. Już kilkukrotnie o tym pisałem na Wykopie, że z sezonu na sezon ten program ma coraz mniej wspólnego z rolnictwem. W pierwszych edycjach zbierali snopki z pola, patroszyli kurczaki i odbierali krowie porody a teraz to nawet o przejażdżkę traktorem ciężko, bo wielce "gospodarze" nie posiadają takiego specjalistycznego sprzętu XD No ręce opadają, dlaczego TVP promuje ludzi, którzy z branżą mają tyle wspólnego, że na wsi mieszkają?
Odrzucono prawdziwych rolników takich jak z 1 edycji czy z 2 edycji. Wtedy puścili Staszka co miał zimną wodę w kranie. Puszczono Marka co miał dużo syfu. Teraz piękne obejścia, obory prawie z odświeżaczem powietrza i Mercedesy wiozą nas.


@Sylwiusz89: @PepikPL: Darek jest był prawdziwym rolnikiem w starym stylu (w przeciwieństwie do Koniary czy Pomidorowej). Ma normalne obejście i ciągniki też przeciętne (MF 255, Ursus 330, Zetor 5211).
RoMaN_MiKLaS - > Odrzucono prawdziwych rolników takich jak z 1 edycji czy z 2 edycji....

źródło: darek

Pobierz
@Volantie Ja oglądam teraz niemieckiego Rolnika #bauersuchtfrau i ten za Odrą wydaje się normalniejszy. Owszem są też magnaci, obszarnicy i przedsiębiorcy-producenci żywności, ale tutaj produkcja zdaje się jeszcze wymagać jakichkolwiek aktywności na gospodarstwach i wokół nich ¯_(ツ)_/¯
@adek-mykmyk: Tylko Niemcy nie zrobili z Rolnika tuby tzw. propagandy. A ja widzę, że wybierano rolników i ich obejścia pod wybory. Wiem teoria spiskowa dziejów, ale jak siedzi sobie na kanapie typ 70+ Józek co o Google nie słyszał i myśli, że o gogle narciarskie chodzi, obejrzy Dankę o 19:30, posłucha o sukcesach Kubackiego i Stocha, co są zasługą rządu, a później zobaczy Merola x 3 u rolników w programie stwierdzi,
Wiesiek lat 40 z 2 hektarami co robi w mieście na ochronie w Biedrze, bo z gospodarki ciężko wyżyć, ale normalnie po pracy jeździ po polu, sieje itd. nie dostanie się do programu,


@Sylwiusz89: i bardzo dobrze bo posiadanie 2ha to nie jest bycie zadnym rolnikiem i areal tak maly ze bardziej pieniezne jest bycie kasjerem w skepie w miescie....

@Sylwiusz89 Prawda. Niektórzy nawet nie są rolnikami, są tylko bogaci. Szczytem
@ajupi: pieczara to w Warszawce lansuje się od początku po emisji edycji...


Dno


@ravau: PRzeciez ona byla na studiach na kozminie, wróciła na gospodarke by tlyko jak to sama w pewnym wywiadzie ulała, siedziec i nic nie robic ( wg tego co zapewnial ją ojciec) XD
Pewnie w Wawie zbyt mocno balowała i stary chcial miec na nią oko xD

@Sylwiusz89: @PepikPL: Darek jest był prawdziwym rolnikiem w