Wpis z mikrobloga

To jak dziś zagłosowała #konfederacja , nie ma absolutnie żadnego znaczenia, bo jakie znaczenie może mieć głosowanie, w którym twój głos nic nie znaczy?
Jestem przekonany, że gdyby PiS+Konfederacja razem mieli większość, to dziś byśmy usłyszeli kwieciste i piękne wystąpienie Mentzena o konieczności chronienia polski przed eurokołchozem, o konieczności chronienia Polski przed lewicą, o konieczności chronienia dzieci przed skrajnie szkodliwą ideologią LGBT, o tradycji i wartościach chrześcijańskich i mimo, że nie zgadzają się w dużej mierze z polityką PiS, to dla dobra Polski zdecydowali się warunkowo poprzeć Mateusza Morawieckiego.

#polityka #bekazprawakow #sejm #bekazkonfederacji
Pobierz mango2018 - To jak dziś zagłosowała #konfederacja , nie ma absolutnie żadnego znaczen...
źródło: gf-fX33-bXUG-SSKv_jaroslaw-kaczynski-slawomir-mentzen-1920x1080-nocrop
  • 40
ale ruskie onuce i gimnazjaliści będą zaklinać rzeczywistość

@Filjan: na szczęście z korwina i takiej konfederacji wyrasta się w oklicach właśnie nabywania praw wyborczych, zostają im tylko ci co wyrastają trochę później. (sam jestem przykładem, a śmiałem się ze starszego kumpla co mi mówił, że z korwina się wyrasta xD)
tak by było i należy o tym cały czas pamiętać a nie podniecać się wystąpieniem Mentzena który mówi to co elektorat chce usłyszeć


@#!$%@?: zesrałoby. Mentzen doskonale wie jak się skończyła dla Samoobrony i LPR koalicja z PiS-em. Przestańcie już bredzić.
@mango2018:

Ja cie, wykopek, odkrywa jak działa polityka... Że gdyby obie partie miały wiekszość to by sie prawdopodobnie dogadały...
Odkryłeś prawo nieznane współczesnym, brawo....
PS a "demokratyczna" opozycja od komunistów z Razem do prawie-konserw z PSL, nie szokuje cie?
Nagle i Zandberg i Kosiniak chwalą Tuska.... LOL
i to dlatego wolał zbratać się z PiSowszczykiem Wiplerem zamiast Korwinem i Dziamborem?


@#!$%@?: Wipler obecnie jest skłócony z PiS-owcami bardziej niż którykolwiek poseł konfederacji. Dziambor miał ambicje liderskie, a Korwin #!$%@?ł rzeczy które zaniżały im wynik. Dziambora wykosili (moim zdaniem niesłusznie), bo pewnie chcieli zarządzać partią w mniejszym gronie. Dla Korwina już w sumie najwyższa pora udać się na emeryturę i zająć publicystyką.
@mango2018 przecież to oczywiste, ale Konfiarze i tak będą negować, bo przecież roztropne chłopaki mówili, że nie będą przybudówką pisu - co oczywiście ma sens tylko taki aby ugrać głosy tych, co nie chcą na pis głosować - po co mieliby sobie robić konkurencję. PiS trzyma głosy debili, starych dziadów, urzędników państwowych, budżetówki i ich rodzin, oraz całej tej patologi na kroplówce od socjalu, którą przestawiają jak godna dieta. Konfederacja natomiast ma
@enron: to dla czego tego nie zrobili?


@digitalalchemist: bo z ich 18 głosami i tak PiS nie ma większości - więc nic by nie zyskali, jednocześnie ostatecznie się pogrążając. Co innego gdyby mieli razem większość - zaraz byśmy usłyszeli okrągłe słowa o tym, jak poświęcają się i idą na współpracę z PiSem, co pozwoli im na zrealizowanie najważniejszych punktów programowych (czyli spisywania gejów oraz jakieś nic nie znaczące manipulacje przy
@enron: a w poprzedniej kadencji? Skoro obu tym partiom na tym zależy i mieli zdolność do wprowadzania niemal dowolnego prawa?

Dążę do tego, że większość takich działających na wyobraźnię emocjonalnych medialnych opinii wydaje się przekoloryzowane. I to w obie strony. Bo jakby się przyjrzeć faktom np. dotyczących nienawiści do LGBT czy rzekomej antyunijności pisu to medialnie faktycznie tak wygląda ale jakbyśmy spojrzeli na legislację to już nie. Oczywiście pis nie uchwalil
@enron: zakładam, że pis jak wprowadzał jakieś ustawy do sejmu to zależało mu, żeby je przepchnąć. Idąc tym tropem to jednak inne partie częściej razem z pisem klepały te pomysły, tak przynajmniej wychodzi ze statystyk, że konfa z pisem głosowała najrzadziej