Wpis z mikrobloga

Ja mam pytanie do zwolenników k2/ bk0 a szczególnie podatku od kolejnych posiadanych nieruchomości.

Bk2 przyniósł wzrost cen wynajmu i mieszkań o X%

bk0 tak samo #!$%@? gospodarkę.

Teraz mówi się o podatku od kolejnej nieruchomości. Moje pytanie brzmi, skąd macie pewność ze osoba mające 3-4 nieruchomości mająca z wynajmu lekką ręką 10-12k nie przerzuci kosztów podatku na wynajmujących? Bo mieszkanie w centrach dużych miast to inwestycja i nie będzie mu się i tak opłacało sprzedawać.

Bo widzę #!$%@? na tagu o tym podatku, a będzie znowu jak przy bk2 że super super, a wynajmy skoczyłī po 6 metrów kwadratowych za 1500zł+ na pokój studencki.

wolam @mickpl bo też o tym pisał.
#nieruchomosci #gospodarka #kiciochpyta

Co się stanie po wprowadzeniu dodatkowego podatku dla osob które mają 2 lub więcej nieruchomości?

  • Ceny zmaleją, będzie wysyp tanich mieszkań 27.5% (49)
  • nieznaczny wzrost sprzedaży pustostanów 24.7% (44)
  • przerzucenie podatku na wynajmującego 47.8% (85)

Oddanych głosów: 178

  • 29
@PiersiowkaPelnaZiol: dzięki tym wszystkim "wsparciom" ładnie rośnie opłacalność inwestycji i nawet te kupowane niedawno na górce już się same spłacają. Jedyna rzecz, którą zrobił pis i realnie pomogła klasie średniej.


@goferek: pis jedynie co zrobił to nabił kabze developerom, bo były spadki to nagle zaczęto ratować "PROGRAMAMI"

https://next.gazeta.pl/pieniadz/7,188932,30472616,marze-brutto-deweloperow-przekraczaja-30-procent-najwyzsze.html
Bk2 przyniósł wzrost cen wynajmu

@PiersiowkaPelnaZiol: nic podobnego. Wzrost cen najmu był ponad rok przed beką, zapoczątkowała go wojna i skokowy wzrost popytu.

Kataster nie przyniesie wzrostu cen w nieskończoność bo portfel najemców nie jest z gumy. Jak januszowi nikt nie będzie chciał zamieszkać za 4k miesięcznie to mu zacznie mięknąć rura, spokojnie.
A do tego kataster dodatkowo wygeneruje koszt pustostanów co sprawi że jakaś ich część trafi na rynek.
możliwości najemców nie są z gumy


@Yuri_Yslin: możliwości kupujących mieszkania też miały nie być z gumy - i co?

Okazało się, że da się i po 12tys wystawić i po 14tys i po 16tys się da.... I sprzeda się :)

Ja to bym nawet w sumie chciał, żeby jakiś kataster wszedł. Tylko po to, żeby zajrzeć na tag za rok dwa i zobaczyć te głupie miny.
Jak będzie za mało chętnych, to mieszkania będą stały puste i chcąc nie chcąć, ktoś opuści cenę.


@Yuri_Yslin: Taaaa xD Wynajmujący po kilka, kilkanaście lokali sobie ogarną bez problemu, a prędzej się wszyscy zesrają niż polski ustawodawca skonstruuje coś co w uderzy w fundusze mające setki i tysiące lokali oraz miliardy na lobbowanie polityków

To codzienne tasowanie do katastru nie różni się niczym od tasowania do stópek i wibora
@PiersiowkaPelnaZiol: cały myk polega na tym, by zniechęcić ludzi do posiadania kilku mieszkań. By nieruchomości nie były podatne na spekulacje i by popyt budowały jedynie osoby, które potrzebują mieszkania by w nim mieszkać. Patologią jest, że dobro podstawowe stało się aktywem inwestycyjnym poprzez to ludzie nie mogą pozwolić sobie na mieszkanie. Gdyby taka sama sytuacja dotyczyła bułek czy wody, to ludzie inaczej by patrzyli, ale jak sytuacja dotyczy mieszkań, to wszystko
Ja mam pytanie do zwolenników k2/ bk0 a szczególnie podatku od kolejnych posiadanych nieruchomości.


@PiersiowkaPelnaZiol: ogólnie ten twój wywód to jakiś z generatora czy coś nie wiem. Jaki w ogóle związek ma bk2/bk0 z podatkiem katastralnym?

Bk2 przyniósł wzrost cen wynajmu


@PiersiowkaPelnaZiol: bk2 nie przyniósł wzrostu cen najmu wręcz przeciwnie obserwujemy wzrost ilości ofert najmu nie wiem czy też spadek cen wynajmu czy jeszcze nie ale na pewno nie wzrost
ja nie wiem kur*a czemu każdy o tym katastrze pier*oli zamiast po prostu zrobić prosty dodatkowy podatek dla posiadających więcej niż jedną nieruchomość.


@Rinter: podatek o którym piszesz w polsce jest mega nie sprawiedliwy jest masa ludzi która już się obkupiła i teraz będą okupować te nieruchy a każdy kto będzie chciał kupić więcej niż jedną będzie płacił podatek (oni kupili za darmo) więc dlatego podatek katastralny jest dużo bardziej sprawiedliwy