Wpis z mikrobloga

Mircy podzielcie sie swoim doswiadczeniem..
Zalozylem pompe ciepla i cos strasznie dlugo pompa sie nagrzewa.
Dzien I (sroda) - uruchomienie pompy, ekipa skonczyla ok. 17. O godzinie 22 wywalilo blad odszraniania. Blad skasowany. Przez noc nic nie grzalo dopiero rano sie skaplem. Jedziemy dalej.
Dzien II (czwartek) - zalaczona pompa od nowa. Ten sam problem. Uporalem sie z tym. Zaczyna normalnie prscowac, po tym jak wpialem grzalke do Cwu, normalnie odszrania, dosyc dziwne bo to nie grzalka do bufora.
Dzien III ( piatek ) - grzeje
Dzien IV ( sobota - grzeje, postanawiam wypisc grzalke od cwu z mysla ze bedzie git, po kilku h, blad odszraniania ok. Godz 18:30. Orientuje sie w niedziele kolo 17:30. Dupa z grzania.
Dzien V (niedziela) - Znow uruchamiam wpinam grzalke do CWU. Zaczyna grzać od godz. 17:30
Dzien V (poniedzialek) - grzeje normalnie caly czas. Zalaczam zdjecie parametrow na stan o godz. 21.00.

Pytanie teraz do Was, czy nie za dlugo sie to wsyzstko grzeje? Dom 145+35 nieogrzewany garaz. Podlogowka, parterowka, pompa ciepla nibe 8kw split. To sie wgl nagrzeje czy cos moze byc nie tak? Dom wczesniej nie grzany. Woda nabita, niegrzana nigdy. Dom nowowybudowany. Nie mam grzalki w buforze.. hydraulik zapomnial zamontowsc, ma to zrobic. Podlogowke tez niby odpowietrzylismg, mogla sie drugi raz zapowietrzyc? Jak myslicie wsyzstko jest ok? #hydraulika #pompaciepla #budujzwykopem
lewyx - Mircy podzielcie sie swoim doswiadczeniem..
Zalozylem pompe ciepla i cos stra...

źródło: EB1DBDC6-19EE-48C9-AEF3-CEBA079E135C

Pobierz
  • 21
@lewyx spróbuj zakręcić podłogówkę całym domu oprócz jednego obiegu i wygrzej najpierw tylko ten obieg. Potem sukcesywnie odkręcaj pozostałe obiegi. U mnie w pompie jest zabezpieczenie przed odszranianiem przy wodzie poniżej chyba 19 stopni, poniżej tej temperatury nie rusza sprężarka i grzeje tylko grzałka 3kW (a to za mało, by rozgrzać cały dom). Jeżeli tak jest u Ciebie to grzałka nagrzeje jeden pokój i potem przy pracującej sprężarce rozgrzejesz resztę układu.
@lewyx @Mikazek mam u siebie pompie 9kW przy130m2 użytkowej, 150 ogółem. Miałem dobór na 7kW, ale wziąłem 9kW, bo wg DTR różnica była tylko w oprogramowaniu płyty (Panasonic serii HP, nie T-Cap). Odkąd ja mam to nigdy nie pracowała na pełnej mocy przez cały dzień, przy mocnych spadkach temperatury miała okresy 6-8 godzin zwiększonego zużycia prądu ale potem zawsze zwalniała na 50-60% mocy. Bazując na tym jestem w stanie potwierdzić, że nawet
@lewyx 3kW przy tej temperaturze zewnętrznej to chyba akurat tyle, żeby utrzymać obecną temperaturę i nie wychłodzić domu. Temperatury tym nie podniesiesz
Dom wczesniej nie grzany


@lewyx: I odpalanie koło zera. Kur***** debila instalatora miałeś.

Potwierdzam, to co pisze xargo1, zakręć wszystkie pętle, odkręć 1-2, #!$%@? wie ile, jak najmniej, byle pompa nie łapała błędu przepływu.
Najgorszy scenariusz odpalania pompy, to właśnie ten który zastosowałeś, i twój upośledzony instalator.
Pytanie teraz do Was, czy nie za dlugo sie to wsyzstko grzeje? Dom 145+35 nieogrzewany garaz.


@lewyx: 12kW piec elektryczny wygrzewał dom (275m2) z startu przez bity tydzień. Różnica taka, że ja mam pasywkę¯\(ツ)/¯

teraz pompa 11kW pracuje ok 2h na dobę
@Bad_Wolf: poka jakieś statystyki z urządzenia bo cieżko mi w to uwierzyć. Mam dom z zapotrzebowaniem 30kw/m2 i 8kw przu 280m działa trochę dłużej ;) No ale u mnie jest inwerterowa więc być może to jest ten detal

I ja kto się ma do tego co pisales gdzies tu kiedys ze potrzebujesz 45kwh /doba aby ogrzac dom :p

Mi potrzeba przy największych mrozach ~45kWh/doba aby ogrzać dom. W grudniu (najgorszy miesiąc)
@lewyx: wiele pomp wymaga aby dogrzać wodę w układzie do 20 stopni grzałką przed uruchomieniem sprężarki, poczytaj kartę gwarancyjną bo może instalator #!$%@?ł cie na minę :p
Mam dom z zapotrzebowaniem 30kw/m2


@KONONOWlCZ: a ja mam 13-14kWh/m2/rok ciepła teoretyczne wyliczone (teoretycznie pasywka).

No ale u mnie jest inwerterowa więc być może to jest ten detal


@KONONOWlCZ: no scop 3 przy powietrzu do 4,5 - 5 gruntu to jednak różnica.

Mi potrzeba przy największych mrozach ~45kWh/doba aby ogrzać dom.


@KONONOWlCZ: czyli -25stC do -30stC, takich mrozów na razie nie było do testów. I to są kWh ciepła,