Wpis z mikrobloga

@Fookingalien: Przejrzałem trochę allegro i będziesz miał ciężko znaleźć zestaw, który idzie powiedzmy tylko na "niewielkie" kompromisy, ale możesz przeszukać sklepy komputerowe i ich gotowe propozycje za ok. 4000 zł. Jak coś znajdziesz to podeślij kilka tutaj i zapytaj co wybrać.

Te linkowane wyżej konfiguracje, są dużo lepsze. Moim zdaniem w tym budżecie powinieneś mieć:
cpu R5 5500/5600
gpu AMD Radeon 6700XT
ssd 1TB
zasilacz min. 550W nie z czarnej listy
@Fookingalien: zestaw z morele OK, tylko jak dorzucisz obudowę (ok. 250 zł za np. Ventum z 3x wentylatorami) oraz system to wyjdzie 4.5k:
https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=1155326
edit: Ty dałeś złego linka do konfiguracji, przez co mi załadowało moją roboczo :)

ten Kowalski bije ceną, jest tam kilka kompromisów jak: obudowa - niewiadomo czy nie będzie piekarnika, zasilacz - trudno powiedzieć, przynajmniej napisał co to jest dokładnie za model, płyta główna - najprostsza, RAM
W tej cenie do wyboru zawyczaj karta RTX 3060, a sprawdzając wydajnościowo to jednak te 4060 wygrywa. Przy Twoim konfigu (zapisze sobie na wszelki wypadek) kwota już leci pod 4500. Co prawda mam budżet na takie coś ale chyba wolałbym zamknąć się w tych 4 albo lekko ciut powyżej.