Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanko do #frontend #airbnb czy jest opcja wyciągnięcia daty kiedy zostało wrzucone zdjęcie na aribnb? Host chce zrobić w chu... moją kuzynkę i wyciągnąć od niej hajs za zniszczenie czegoś czego ona nie zniszczyła. Na zdjęciu udostępnionym w ofercie widać, ze mebel jest już zniszczony. Tylko właścicielka upiera się, że to moja kuzynka zniszczyła ten mebel.
  • 10
@MisBubis: Ciekawe zagadnienie. Z moich prób:
- żaden obraz nie ma metadanych, pewnie usuwają
- nagłówek Last-Modified pokazuje jakąś datę ale tylko w przypadku linku z parametrem, np. https://a0.muscache.com/im/pictures/481d634e-9fc6-4215-9a4c-6027a734c897.jpg?im_w=720 a dla czystego linku (i niby oryginalnego obrazka) (https://a0.muscache.com/im/pictures/481d634e-9fc6-4215-9a4c-6027a734c897.jpg) pokazuje 1970, czyli gówno.
To możę być trop.
Można jeszcze próbować poszukać zdjęcia w images.google.com - może mają swoją stronę i też będzie to zdjęcie
@Turbojurek: Czyli możemy przyjąć, że to zdjęcie nie jest nowsze niż Wed, 07 Jun 2023 00:04:32 GMT? to w 100% by mi wystarczyło. Trzeba ją postraszyć i jej to pokazać, to jakaś głupia baba, która ewidentnie chce wyciągnąć kasę z kuzynki. Ta baba chce żeby kuzynka jej zapłaciła kilka tysięcy koron za naprawę :/
A co do airbnb, to na supporcie siedzą tam sami debile. Żona w pracy dużo używa airbnb
@MisBubis: No tak, z tego co widzę to te daty są indywidualne dla każdego zdjęcia więc można założyć że nie nowsze. To może być np. data wygenerowania miniaturki (rozmiaru 1200).
Całe żądanie można podejrzeć w F12 -> Sieć -> Wklej link (w nowym trybie incognito, w przeciwnym razie dostaniesz np. status Not modified) i pozwiedzaj.
Tylko że jak dasz screena tępej babie to nie ogarnie. Nawet jakby nie była tępa, to
@Turbojurek: Dzięki wielkie! Napisałem kuzynce, żeby uderzyła do supportu, a tej babie wysłała ten screen shot i wytłumaczyła, że nie ma opcji, że to zdjęcie było dodane po tej dacie. Podejrzewam, że baba szuka naiwniaka i po pierwszej merytorycznej odpowiedzi da sobie spokój bo stwierdzi, że tak łatwo nie pójdzie i się odczepi. Norweska baba pewnie myśli, że Polka jest głupia i da się zastraszyć i jej zapłaci.