Wpis z mikrobloga

kto w Niemczech korzystał z bankowości i urzędów ten z cyrku sie nie śmieje. Niemiecki system informatyczny jest 100lat za polskim.


@IksdeHeheh: jakieś konkrety (poza tym absurdem z obrazka)?

Bo jak ostatnio wypełniałem jakiś papier do polskiego urzędu skarbowego przez internet to bez wydrukowania papierowej wersji bym nie dał rady.

Jest pole udział %. Nie można wpisać 0.8, nie można wpisać 80%, trzeba 80/100 ale nigdzie o formacie mowy nie ma.
@archates: no, potwierdze jak reszta, ze technologicznie szkopy sa 100 lat za murzynami, Bawaria w szczegolnosci. Absolutnie kazdy kraj w europie, w jakim zdarzylo mi sie byc (Italii akurat dobrze nie kojarze, lezalem tam tylko jajami do gory na plazy swego czasu) jest w #!$%@? lepiej rozwiniety- od szaraczkowego daily basis po grubsze urzedowe sprawy. Krzyki, ze migranci #!$%@? zachod wydaja mi sie na wyrost, Niemce #!$%@? za pare dekad jak
@Morf: każdy bank ma swoje karty bankomatowe. Często się zdarza że gdzieś twojej nie przyjmują. U nas w pierdziszewie zapłacisz zblizeniowo, w Berlinie się zdarza że nie ma szans. Konsultacja telefoniczna u lekarza ok, ale l4 papierowe musisz osobiście odebrać. Jak akurat urzędnik jest na urlopie który załatwiał twoja sprawę to musisz czekać, bo inny tego nie ogarnie xD. Więc czasami miesiące trwają proste rzeczy bo pani Helga akurat chora, potem
@archates: ogólnie na zachodzie Europy bankowość elektroniczna jest do tyłu względem polski o jakieś 15 lat. W UK jak jest jakiś sklep internetowy gdzie można płacić PayPalem to jest wielkie święto, a tak to przeważnie tylko karta i Western Union. Tylko u nas jakieś bliki, Upaye, przelewy24 i masa innych cudów.
Ja dostaję pocztą oferty kredytowe xD Wiecie, to co często się pojawia jako powiadomienie jak wejdziesz w appkę banku - "Weź pożyczkę 10k na idealne wakacje, spłata przez x miesięcy, RRSO tylko x%". Przychodzi to średnio raz na miesiąc xD
@archates: @IksdeHeheh ogólnie jestem z tej samej grupy kapitałowej bo z postbanku. Chodzi o akceptację operacji bankowych za pomocą nowego urządzenia/telefonu. Ja korzystam z opcji skanowano twarzy, inna opcja jest SMS. Sprawa dotyczy dodania kolejnego urządzenia i jego akceptacji przez Apke bankową. Różowa zmieniła telefon i miała dostęp do swojego konta, normalnie ze starego urządzenia dopóki nie przyszło aktywacja na nowy jak w tym liście. I trwało to 5 dni, a