Wpis z mikrobloga

WTF? Jak to działa?
Chcieliście kiedyś zrobić screenshot serialowi Netflix? Aby komuś pokazać, że gra wasz ulubiony aktor?
No to nie da się, jakieś czarny screenshot wychodzi i teraz mam pytanie, jak to zrobili?

Serio pytam, lubię programować, wiem, o event listener, ale robienie screenshotu w randomowym miejscu jest systemowy, a strona o tym nie wie. Więc jak to zrobił netflix?

#netflix #programowanie #react
aptitude - WTF? Jak to działa?
Chcieliście kiedyś zrobić screenshot serialowi Netflix...

źródło: Screenshot 2023-12-09 at 06.47.54

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@aptitude: Ja nie mam zielonego pojecia jak dzialaja programy. Ale takie moze naprowadzenie:
Czym robisz tego SS?
Ja uzywam lightshota - ekran dostaje freeza a ja se ustawiam ramke na to co chce miec zapisane. Moze to jest jakos wykrywane i w momencie freez masz czarny ekran?

Jak uzywasz windowsowego printscreen to moze tez cos w kodzie jest napisane i w momencie wykrycia lipa.

Jak wspomnialem - nie znam sie ale
  • Odpowiedz
  • 0
Czym robisz tego SS?


@gorzki99: Ja systemowy screenshot, command+shift+4 do zaznaczenia obszaru albo 3 aby zrobić pełny ekran.

Jak uzywasz windowsowego printscreen to moze tez cos w kodzie jest napisane i w momencie wykrycia lipa.

nie mam Windowsa, mam macOS.
  • Odpowiedz
@aptitude: na komputerze bezpośrednio przeglądarka nie może zobaczyć, że robisz SS, ale może wykryć jaki klawisz wcisnąłeś, albo jaki ruch myszką wykonałeś. Czym to robisz?
  • Odpowiedz
nie mam Windowsa, mam macOS.


@aptitude: To moze inaczej:
jak uzywasz systemowego (win, lin, mac itp) to nie moze byc tak ze netflix wie jak to dziala i blokuje?

Tylko pytam bo jak wspomnialem nie wiem. Szukam gdzie moze byc problem.

Jak wspomnialem ja uzywam (darmowego) ligshota.

Probowales zrobic SS "niesystemowo"? Czyli jakims zewnetrznym programem? Mozeone dzialaja inaczej.
Nie mam netflixa wiec nie sprawdze. Jak masz podobny problem na amazon prime
  • Odpowiedz
@aptitude: Możesz pogrzebać w KeePassXC (opensource Password Manager) - źródło na github.

On też np. kiedy robi się screen sharing (Teams, Zoom etc) nie jest widoczny - co fajne - nie chcesz pokazywać nikomu jakie hasło/użytkownika kopiujesz albo co gorsza ujawnić przez przypadek komuś hasło.
Może screenshot też "nie widzi" tej aplikacji.
  • Odpowiedz
@aptitude też kiedyś miałem takiego mindfucka jak w pewnym programie na Polsacie parę lat temu występował gość z mojej rodzinnej miejscowości. Mój ojciec chciał go zobaczyć, więc odpaliłem iPla, znalazłem ten program i włączyłem nagrywanie ekranu, żeby nagrać może jakieś 50 sekund. Zadowolony wysłałem do taty ten filmik na messengera, a ten mi za chwilę dzwoni, że tylko głos słychać, a ekran jest czarny xD
  • Odpowiedz
To Lincoln Lee z serialu Fringe :D


@aptitude: Ano specjalnie zrobiłem screenshot z jego ujęciem, bo go kojarzyłem z Fringe :D

W ogóle jaka dystrybucja?


Oczywiście ArchLinux ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam wszędzie poinstalowany, żadna inna dystrybucja mi nigdy tak nie pasowała
  • Odpowiedz
  • 1
@Moroder: wtf?

No zakochałem się w tobie, nie wiem co napisać teraz, no tak, to Lincoln z Fringe, nawet nie wiedziałem, że znasz ten serial. Ale fakt Arch Linux jest super, wystarczy pacman -S firefox i się aktualizuje.
  • Odpowiedz