Wpis z mikrobloga

dorosły człowiek może drugiego człowieka krytykować za jego pochodzenie


@SoplicaTadeusz:

Ja nie chcę aby Ukraińcy robili nam z Polski Ukrainę. Jeden bajzel w tej części Europy wystarczy. Zresztą już część Polski oddaliśmy im kiedyś powinno im starczyć. Nie podoba im się tu - nikt ich tu nie trzyma.

Tu pracują, płacą podatki, wychowują dzieci. Pozwólmy Ukraińcom głosować w wyborach samorządowych


https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,28615876,tu-pracuja-placa-podatki-wychowuja-dzieci-pozwolmy-ukraincom.html
@oydamoydam To może w takim razie szybki przegląd polskich polityków i zobaczymy ilu z nich być dopuścił do zasiadania w sejmie:

Mateusz Morawiecki - oznacza człowieka pochodzącego z Moraw
Donald Tusk - nazwisko z Kaszub
Sławomir Neumann - z niemieckiego "nowy człowiek"
Radosław Fogiel - od niemieckiego "vogiel", stary ród niemiecki
Konstanty Radziwiłł - Radziwiłłowie herbu trąby, litewski ród książęcy
Szymon Hołownia - Hołowniowie, ród szlachecki z okolic Nowogródka na Białorusi
Sławomir
@SoplicaTadeusz: Nie rozumiesz, że nie chodzi o pochodzenie tylko reprezentowanie polskich interesów, a nie np. ukraińskich. Jak Bodnar jest tak za Ukrainą to niech zostanie politykiem na Ukrainie i tam walczy o ukraińskie interesy, bo jak w Polsce niby polscy politycy będą walczyć o interesy ukraińskie to kto będzie walczył o polskie?
@Stabilizator No według mnie to mają większe prawa niż Polacy w USA, którzy ostatnio w Polsce byli 20 lat temu.
A tak serio, to głosować powinni móc tylko ludzie, którzy mają obywatelstwo polskie i są aktualnie na terenie Polski.
@oydamoydam: "Wojna jest czymś strasznym, ale ukraińskie korzenie mojej rodziny to nie do końca przerobiony temat. Ojca przesiedlono w ramach akcji „Wisła” w 1947 roku ze wsi Rakowa pod Sanokiem na tak zwane Ziemie Odzyskane. Rzeczywiście mieszkała tam społeczność ukraińska. Ojciec nigdy jednak nie odwoływał się do ukraińskości, ja też nie czuję związków tożsamościowych z Ukrainą, natomiast czuję wielką empatię dla tego walecznego narodu."
"Moja wewnętrzna tożsamość, jak i narodowość, jest