Wpis z mikrobloga

Dlaczego wszyscy wysmiewają się z "crudziarzy"? Pracowałem w wielu firmach, robiłem w różnych projektach, CRMy, ERP, oprócz tego liznąłem AI, Data Science, aktualnie pracuję w R&D a i tak piszę CRUDy. Przecież jak macie duży rozproszony projekt z wieloma mikroserwisami to jak chcecie się komunikować pomiędzy nimi? Kierwa nie czaję co jest złego w CRUDach i jaką polecacie alternatywę

Przecież nawet w FAANGach się pisze CRUDy xD

#pracait #programowanie #pracbaza #korposwiat
  • 10
@damienbudzik: chyba nikt nie wyśmiewa samego podejścia, tylko wtórność takiej pracy. Ale dla mnie nie ma w tym nic złego, każda praca programisty jest w jakiś stopniu powtarzalna, zwłaszcza w obrębie jednego projektu.
@damienbudzik: chodzi o to, że takiego CRUDa to by nawet małpa napisała, jakbyś ją posadził na 2000h przed włączonym komputerem z IDE i udemy/pluralsight a programiści przypisują sobie dużo nieistniejących cech "inteligencji" zamiast zejść na ziemie i pokornie przyznać, że tak nie jest.

Jest to praca prosta, odtwórcza, małoambitna, nudna. Stąd nazwy - code monkey, CRUDiarz, wyrobnik, "niewolnik scrum mastera" itd. Same studia informatyczne to niewątpliwie najłatwiejsze studia "inżynierskie" w porównaniu
@damienbudzik: tak jak widac po komentarzu poprzednika, ludzie maja bul dupy ze ktos bierze pienaidze za cos co dla nich jest tak latwe ze nawet malpa by napisala, hejt nie znosi pustki na wykopie, jak nie hejt na scrum masterow to na crudziarzy. Pozdro
@damienbudzik:
CRUDA może stworzyć małpa wklejając snippety z neta do terminala. Problemy zaczną się już w pierwszych dniach gdy trzeba będzie ten standardowy setup zmodyfikować. Potem trudność rośnie w ramach rozwoju systemu, dodawania złożoności, ilości osób które w tym uczestniczą.
Po kilku latach masz potworki których koszt utrzymania potrafi nadszarpnąć nawet budżetem korporacji. A jak jesteś kontraktorem to wbijasz do takiego projektu i ciesz się jak masz tydzień na rozgoszczenie się
Same studia informatyczne to niewątpliwie najłatwiejsze studia "inżynierskie" w porównaniu do matematyki, fizyki, elektroniki, automatyki itd. - a samej inżynierii w programowaniu to zbyt wiele nie ma. Jest za to klepanie i wyrobnictwo


@nad__czlowiek: z matematyki nie dostajesz inżyniera ( ͡° ͜ʖ ͡°)