Wpis z mikrobloga

Byłem sprawdzić ten nowy kraftowy kebab Gastrofaza na kordeckiego. Jak ktoś ma ochotę posłuchać mojego #!$%@? to nagrałem filmik z degustacji. Ogólnie lokal polecam, to chyba pierwsze miejsce z mięsem, które sami przygotowywują w lokalu, bo do tej pory jedyne "kraftowe" kebaby bazowały i tak na zamawianym mięsie z piri piri, choć Kebaby na mieszka ponoć już od nich nie biorą ale i tak na bank swojego nie robią tylko zamawiają.

#kebab #szczecin #jedzenie #jedzzwykopem
krucjan - Byłem sprawdzić ten nowy kraftowy kebab Gastrofaza na kordeckiego. Jak ktoś...
  • 19
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Harry_Callahan jadłem tam, dobre sosiki, mięso tak jak mówisz, szkoda tylko że jest tylko wieprzowina i kurczak z tego co pamiętam.
Ogólnie to bardziej taki grecki gyros jak kebab, ale bardzo dobre. Na minus to trochę małe, ale tak to jest nie można mieć jakości, wielkości i niskiej ceny na raz.
krucjan - @Harry_Callahan jadłem tam, dobre sosiki, mięso tak jak mówisz, szkoda tylk...

źródło: temp_file2340277455856819370

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@krucjan: nie chce mi się oglądać filmu, ale co to znaczy, że mięso sami przygotowywują? Mają pastwisko z krowami za lokalem i własną rzeźnię na zapleczu?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Magiel-19 też niespecjalnie lubię to sformułowanie, najczęściej używane go lekko prześmiewczo albo w cudzysłowiu, ale #!$%@?ąc od wydźwięku, to ważne jest, że każdy wie o co chodzi. Kraftowy w kontekście kebaba znaczy tyle, że mięso nie jest mielone tylko w płatach i batony przygotowywane są na miejscu a nie mrożone i transportowane. Choć to drugie to różnie bywa, bo duża część kebabów kupuje mrożone mięso od jakiegoś piri piri, które jest mięsem
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@KarmelowyJeremiasz i tak przyspieszam video bo wiem że powoli gadam xD Myślałem że wyjdzie krócej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W zasadzie to wyszła bardziej recenzja sosów niż kebaba bo wziąłem każdy osobno i próbowałem a było 6 sztuk.
Ale ja i tak uważam, że sos to połowa smaku kebaba, także spróbowałem sosy, spróbowałem mięso a jak smakuje kapusta i pomidorów z tortillą to każdy wie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Megasuper ja i tak wolę na rapackiego za 30 zł pół metrową anakonde, ale jeśli chodzi o jakość mięsa to chyba topka, chociaż jagnięcina ze szpady w onlim chyba w mojej opinii jest lepsza. Tylko ten jest mielona a nie w platach
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Megasuper ogólnie to prawie takie same mięso jak w kebaby czy baran na wypasie (o ile to jeszcze działa), może trochę twardsze. W tych dwóch z tego co pamiętam są płaty przekładane mielonym mięsem, tutaj z tego co widziałem to 100% płaty mięsa. Tak jak mówiłem w filmie, najtrafniej to mięso można porównać do karkówki z grilla.
  • Odpowiedz