Wpis z mikrobloga

Cześć, poszukuję obecnie leasingu na nowy samochód, który będę odbierał w styczniu.
Będzie to mój pierwszy leasing. Dealer przedstawił mi ofertę od MLeasingu, dodatkowo złożyłem zapytanie w EFL i ING Lease.
ML i ING wychodzi na mniej więcej 107,25%. W EFL 108,11%.
Wartość netto samochodu 170,5k
Opłata wstępna: 45%
Okres: 35 miesięcy
Wykup: 1%
Dodatkowo w ING dostałem propozycje #ubezpieczenia z kilku firm, Compensa, PZU, Warta InterRisk i Ergo Hestia (z nimi już miałem walkę u Rzecznika Finansowego, więc ich wykluczam).
W EFL jest Ergo Hestia. EFL odpadnie
W ML jest PZU i Alianz.

Teraz pytanie, który leasing jest najlepszy, najmniej problematyczny.
W EFL jest mało dodatkowych opłat, np. pierwsza rejestracja czy zmiany w umowie, ale odpadnie ze względu na Ergo Hestię.
Wszyscy chcą 250zł za zewnętrzne ubezpieczenie.
#leasing
  • 5
  • Odpowiedz
@wilkuu2: Niestety 2 tygodnie temu podnieśli marżę. Gdyby nie to, byłbym w stanie zjeść poniżej 107%. i EFL i mLeasing nie należą do najlepszych firm pro konsumenckich. Ale jeżeli płacisz w terminie to nic się stać nie powinno. mLeasing ma okropną politykę polisową, chyba najgorszą. Moja rada - nie bierz polis z leasingu, a jak już to nie daj sobie wcisnąć SU netto, tylko bierz normalnie brutto.

P.S. Skąd taka niechęć
OptiFinance - @wilkuu2: Niestety 2 tygodnie temu podnieśli marżę. Gdyby nie to, byłby...

źródło: obraz_2023-12-07_113920456

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@who_cares2: Volvo v60
@kuncfot raczej pójdę w zmienne
@OptiFinance dzięki za informacje i rady.
Odnośnie Ergo Hesti to wypłacili mi tylko cześć kwoty z faktury za osuszanie mieszkania po zalaniu, a stawki naprawy uszkodzonych powierzchni były śmiesznie niskie, w ogóle nie przystawały do stawek w mieście wojewódzkim. Na pismo z reklamacją nie odpowiadali, więc finalnie trafiło do Rzecznika Finansowego, którego reakcja pozwoliła uzyskać satysfakcjonujące odszkodowanie.
  • Odpowiedz
Volvo v60


@wilkuu2: Piękne są te nowe V60 :)
A jeszcze ładniejsza jest V90 Cross Country ;)

Chociaż linia nadwozia ta sama.
Zazdraszczam :)

Ja w lutym kończę leasing Skody Octavia z 2019 roku.
  • Odpowiedz