Wpis z mikrobloga

Przypomniała mi sie zabawna sytuacja kiedy w 2010> roku jako mały gowniak obejrzałem z bratem film kontakt z 97 roku. Film wbił mnie w fotel tak mocno że zacząłem wczytywać sie w jakieś podejrzane fora internetowe (z których nic nie zrozumiałem) szukajac informacji o tym co dzialo sie w filmie. I w końcu trafiłem na świętego grala: "setihome" xd. Spędziłem kilka tygodni grzebiąc w niezrozumiałych mailach dziwnych aplikacjach i tutorialach, ale w końcu mi się udało! Mogłem z dumą, bohatersko przyspieszać progres ludzkości przepalajac pieniądze rodziców na internet i prąd (włączałem komputer kiedy szli spać XD. Nie jestem pewien czy moja "praca" w ogóle cos dala ale widok kolorowych cyferek na ekranie byl dla mnie fascynujacy. Jak arecibo sie zapadło poczułem sie jakby ktoś zastrzelił mi członka rodziny bo pamiętałem je bardzo dobrze z xfiles i Kontaktu właśnie.

Do dzisiaj na starym rzadko używanym mailu (bodaj założonym mi jeszcze przez rodziców, z nazwą w stylu "piotrek20@mail.pl") mam jeszcze zalozony filtr wyłapujący maile od seti i zawsze jak go widzę to mam mega kopa nostalgi w serce xd
#kontakt #gownowpis #film #astronomia
jamajskikanion - Przypomniała mi sie zabawna sytuacja kiedy w 2010> roku jako mały go...
  • 9
@ciasneszelki: film świetny, bardzo dużo klimatycznych spokojnych momentów i dyskusji prowadzonych przez rewelacyjnych aktorów (sporo znanych twarzy). Książka też dobra chociaż ostatnie Polskie wydanie wizualnie mi nie leży (jestem trochę freekiem na tym punkcie i lubie mieć ladne fizyczne kopie książek które lubię( ͡° ͜ʖ ͡°)). Amerykanie mają fajną okładkę, może kiedyś złapie tą wersję.
@Powstaniec: Tak liczyłem ze nawet jeśli nie wróci do pełnej sprawności to może zrobią z niego jakieś muzeum albo w inny sposób go zachowają z uwagi na ogromne znaczenie kulturowe. Niestety utrudnienia to lokalizacja. Gdyby byl w USA pewnie jego los byłby inny bo więcej osób byłoby w stanie je odwiedzać i ekonomicznie dalo by się to utrzymać.
@jamajskikanion: pamiętam jak dawno temu zainstalowałam program "setihome" z jakiejś gazetki z płytką gratis. Gdyby mi ktoś wtedy jeszcze wytłumaczył, że komputer musi być podłączony do internetu to już dawno byśmy natrafili na jakieś obce formy życia w kosmosie. Wprawdzie zmarnowałam setki godzin włączonego komputera na próżno ale za to rodzice płacili większe rachunki za prąd.
@jamajskikanion: @helga-von-klusken

włączałem komputer kiedy szli spać

setki godzin włączonego komputera


co to znaczy? to wy wyłączacie komputer? ( ͡° ͜ʖ ͡°) (sam pamiętam seti, leciało w tle 24h na dobę, ale bo jak nie seti to w tamtych czasach niemal zawsze jakieś pobieranie szło, które się ciągnęło całymi dniami, więc komputer zwłaszcza na noc był włączony - często też w nocy był tańszy albo szybszy Internet).
@LifeReboot: wtedy jeszcze musialem ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale pamiętam pobierania śmiesznych gierek po 2 tygodnie, a następnie dyskusje z kolegami w szkole jak to odpalić, "alkoholem musisz" xd swoją drogą pamiętam jakiego miałem zonga kiedy sie okazało ze mass effect 3 z pirata jest odpalic o wiele łatwiej niz z oryginalnej płyty, a instalator wyglada bardziej profesjonalnie xd