Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć
#analizadanych #powerbi #etl
Mija mi 6 rok doświadczenia w branży. Pracowałem jako konsultant wdrożeniowy ERP, Administrator systemów dziedzinowych, Team Leader, czy IT PM. Mam chęć powrotu bliżej technologii - lubię pracę z aplikacjami czy bazami danych, gdzie efekt jest namacalny.
Przez te kilka lat przewinęło się kilka tematów, które zgłębiłem: relacyjne bazy danych w postaci: T-SQL, PL/SQL, PostgreSQL, kilka różnych ERPów (XL,SAP,IFS), systemy dziedzinowe (np. BI, WMS, workflow), rozwiązania low/no-code.
Znam rozwiązania dookoła - pakiet M365, rozwiązania Atlassiana, interfejs REST api, środowisko IIS. Posiadam podstawową wiedzę z zakresu programowania BE/FE - radzę sobie z interpretacją kodu co jest dużym ułatwieniem w pracy z programistami. Potrafię pracować w różnych metodykach, mam również certyfikaty zarówno typowo waterfallowe oraz agilowe.
Pracuję dużo z biznesem, z racji kilku wdrożeń ERPów radzę sobie z procesami biznesowymi i interesariuszami.

Do brzegu - szukam kolejnego kroku. Ciężko jednoznacznie wyznaczyć mi miejsce, które byłoby idealne. Zapewne bliżej wizualizacji i pracy z samym narzędziem w postaci PowerBI czy Tableau, ale wobec tego rodzi się pytanie - jak najlepiej podejść do przebranżowienia?
Ktoś z Was na pewno ma podobną historię za sobą. Nie da się ukryć, że spadek z #programista15k, a raczej #informatyk15k na juniorskie zarobki byłby bardzo ciężki, bo życie mam już na innym etapie. Z drugiej strony myślę, że moje doświadczenie też jest cenne. Wszak samo narzędzie jest do opanowania w bardzo skończonym czasie, a w mojej karierze rozwiązania business intelligence też się przewinęły, łącznie z całym procesem ETLowym. Może nie ma potrzeby degradować się aż do czystego juniora? Gdzie szukać, z kim rozmawiać? Moja sieć networkingowa akurat w tym obszarze nie jest zbyt mocno rozbudowana.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim:
Mając 2,5 roku doświadczenia w BI (+1,5 jako excel monkey), będąc team leadem i tech leadem(szybka kariera ( ͡° ͜ʖ ͡°)) w zespole zajmującym się raportowaniem w obszarze salseforca z powiązanymi narzędziami, dostałem(jako poszerzenie scopu zespołu) nieduży projekt dla finansów w Power BI Report Serwerze z danymi w bazie SQLowej.

Projekt robiłem kilka miesięcy, ucząc się PBI od zera i przypominając sobie SQL. Pół roku od
@mirko_anonim: powiedziałbym, że zależy od firmy. W mojej niektórzy juniorzy śmigają w PBI jak seniorzy w innych firmach. Jak zwykle stanowisko stanowisku nierówne. Też słyszałem, że właśnie dużo osób po 2-3 latach próbowało wbić jako Senior, no ale zostali odprawieni z kwitkiem po krótkiej weryfikacji.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Hej @Sad_poyato dzięki za tak rozbudowaną odpowiedź.
Przyznam zupełnie szczerze, że kiedyś miałem podobną zagadkę w głowie i odpowiedź z wypoku utorowała moje dalsze losy, więc siła takiej wypowiedzi czasami jest potężna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powiedz proszę jakie masz zdanie na temat ścieżki certyfikacyjnej MS - np. cert PL300?
Koszty są żadne, a wydaje mi się, że może to utorować drogę nauki.
@mirko_anonim: certyfikat na początku może Ci trochę pomoc, zawsze to też + przy rekrutacji, chociaż te certyfikaty są moim zdaniem gówno warte i często skupiają się na bezużytecznej wiedzy która szybko zniknie po zaliczeniu certa - do tego krótki okres ważności sprawia, że kiedy jesteś już w branży to totalnie strata czasu :)