Wpis z mikrobloga

Tagi programistyczne na Wykopie w 2016:
- wychodzi nowa wersja .NETa, zobacz co wprowadzili
- ale super zabawa to programowanie funkcyjne, tutaj mój github z apką do wyliczania faz Księżyca
- uszanowanie Panom, mam taki a taki problem w Angularze, jak to sensownie rozwiązać? (Tutaj następowało 50 dobrych, trafnych rad od ludzi z większą wiedzą w temacie)
- konteneryzuję naszą webówkę, tutaj opis problemów, jakie napotkałem, żeby inni mieli łatwiej
- wojenka Linux vs Windows

Tagi programistyczne na Wykopie w 2023:
- ale kryzys w tej branży, szukam już miesiąc, a jedyna konkretna oferta to TYLKO 20k brutto, a ja mam przecież już 5 lat expa i jestem seniorem! Jak żyć za taką kasę, po zapłaceniu raty za mieszkanie i leasing samochodu zostanie mi może z 10k na przeżycie. To nie kryzys, to apokalipsa!
- xD beka ku*wa z ciebie frajerze, musisz być naprawdę słaby, że dostałeś głodową pensję 20k. Pewnie masz jeszcze UoP i jezdzisz do biura raz w tygodniu jak ROBOL ze swojej klatki na ROBOLI w bloku xD. Pozdrawiam z mojej willi w lesie, kupionej za gotówkę razem z lasem, gajowym i leśniczym. Popracowałem już dzisiaj 3h dla moich 4 KLIENTÓW, a teraz idę do siłowni na resztę dnia do jednego z moich 12 pokoi. Także z fartem słabeuszu i nie psuj rynku, nie schodź poniżej 100k.

#programowanie #programista15k #it #wykop
  • 22
Pozdrawiam z mojej willi w lesie, kupionej za gotówkę razem z lasem, gajowym i leśniczym. Popracowałem już dzisiaj 3h dla moich 4 KLIENTÓW, a teraz idę do siłowni na resztę dnia do jednego z moich 12 pokoi. Także z fartem słabeuszu i nie psuj rynku, nie schodź poniżej 100k.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: jakbym siebie słyszał
@spajdermen: Oczywiście, od webdeveloperki czy sieciowcy zdecydowanie, masa ludzi którzy automatyką się zajmują czy wszystkim wokół home assistant. Można rzucić pytanie bardzo konkretne i ktoś sie doswiadczeniami podzieli.

hackernews

O to własnie chodzi że przez tabloidyzacje i zidiocenie Wykopu rozmywa się to tak że trzeba wychodzić poza kraj, trafia sie na wątki już dawno zamrożone, rzucając coś konkretnego do omówienia ginie sie w masie
@spajdermen: Nie dogadamy sie, tego nie ma co w ogóle porównywać. Mowa tu przecież o społeczności aktywnej w obrębie jakiś tagów i grup
Choć ty chyba masz na myśli bezpośrednie porównanie z Główną i Wykopaliskiem Wykopu a ja mówie o całej społeczności konkretnej tutaj (a o tym była mowa)