Wpis z mikrobloga

W kanadyjskim Calgary, przy średniej temperaturze -13°C i pokrywie śnieżnej wynoszącej nawet 128cm, każdej zimy mieszkańcy odbywają około 1,2 miliona podróży rowerowych.
Sekret? Nic niezwykłego - miasto oddało 2% ulic w centrum pod bezpieczną, spójną infrastrukturę i priorytetowo traktuje ich utrzymanie - zupełnie inaczej niż ma to miejsce we Wrocławiu, co dobitnie pokazało ostatnich kilka dni.
Nie ma czegoś takiego, jak zła pogoda na rower. Jest tylko zła i słabo utrzymana infrastruktura.

Źródło (σ ͜ʖσ) https://www.facebook.com/akcjamiastowro

#kanada #zima #rower #ciekawostki #urbanistyka
Pobierz CrazyZdzich - W kanadyjskim Calgary, przy średniej temperaturze -13°C i pokrywie śnie...
źródło: 402307323_752338056932571_7354788670498611911_n
  • 121
-Piesi. Łażą po ścieżkach rowerowych bo jest zimno wiec w ich mniemaniu nie ma rowerzystów.


@sexlord: To jest zdjęcie z wczoraj, normalnie jest tu kilka metrów chodnika+ścieżki rowerowej, aktualnie mamy ledwo wyryte przejście na szerokość psa. Nawet nie wiem, czy to ścieżka czy nie.
Pobierz BarkaMleczna - >-Piesi. Łażą po ścieżkach rowerowych bo jest zimno wiec w ich mnieman...
źródło: śnieg
LOL, jak to nie ma złej pogody na rower? Oczywiście że jest plus 2-5 stopni i pada deszcz oraz jak jest powyżej 30 stopni.
Dla mnie najlepsza pogoda na rower to śnieg i na minusie. Jazda po lesie a później mam swoją poprzednią linię jak w jakiejś grze ;)
@CrazyZdzich: marzenie lewaków aby każdy jeździł rowerem. Czyli jest to świat gdzie musisz mieszkać 1km od kołchozu (no bo już to widzę jak rowerkiem jedziesz 30km zimą przez zaspy) i wynajmujesz klitkę w wieżowcu w centrum miasta za całą wypłatę o powieszchni 10m2. Czyli #!$%@? całe życie w korpo aby zapłacić za mieszkanie którego właścicielem jest to samo korpo. Czy to czasem nie jest niewolnictwo?
Calgary: 332 dni słoneczne rocznie

Polska: 332 dni deszczowe rocznie


@mjr_bien w Polsce co dziesiąty dzień NIE pada?
A może masz na mysli że jak są chmurki na niebie ciężko się jeździ?
Dziękuj panie patoaktywisto, że łaskawie mi DDR odśnieżą, a zabronią jeździć spalinowym samochodem po mieście.


@typ53B: większość roowerzystów ma w pompie ekologię. Rower to po prostu jeden z lepszych srodkow transportu w miescie. Jak masz parking zewnętrzny to zanim odsniezysz pojazd, ja juz bede na miejscu.

Ps. Wiecej jezdze rowerem w grudniu niz w lipcu. Warstwowa odziez jest odpowiedzia na problmy z cieplem
@CrazyZdzich: powiem tak, na rowerze jeżdżę dużo - ale tylko rekreacyjnie, czyli kiedy mnie się chce a nie kiedy muszę gdzieś dojechać. Robotę mam zdalną, do biura przyjeżdżam raz na miesiąc.

W 2023 naruchałem 5500 km, z czego najwięcej przypadło na lipiec - 980. Najmniej na listopad - tylko 204. Czyli jednak ciemności i niska temperatura to nie są wymarzone warunki na rower. Jeździłem po ciemku i w temperaturze ok. 0*C
Calgary ma ponad 1,3mln ludności, co oznacza, że każdy raz wsiada na rower w ciągu zimy, która w Kanadzie trwa dłużej niż PL. To nawet ja nie jeżdżąc specjalnie rowerem wsiadam kilkukrotnie w trakcie zimy, żeby dojechać na szybko do sklepu i nie musieć drapać szyb.To tyle co nic. Zakop