Wpis z mikrobloga

#polityka #polska #sejm poniekąd rozumiem fascynację nowym marszałkiem, bo jest medialny i wygadany. Natomiast skąd mu się wziął pomysł żłobka / przedszkola w sejmie dla dzieci polityków? Czemu tacy posłowie mają być uprzywilejowani i w tej sprawie względem reszty ludzi? Mają przecież pieniądze i czas, żeby dzieci w takowych zostawić, bądź załatwić opiekunkę. Nie rozumiem czemu podatnik dodatkowo ma płacić na takie przywileje polityków. Chyba że będą płacić za to z własnej kieszeni.
Oczywiście większość pewnie przyklaśnie, bo to przecież takie ludzkie takie wyrozumiałe. Natomiast to co ja widzę to dodatkowe pieniądze wspierające już dobrze zarabiających polityków.

Tu link do konferencji na której padła propozycja: https://www.youtube.com/watch?v=2mk_qILTSbU
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@adam-wegrzyn: tu nie chodzi o miejsce, a o to kto będzie płacił za tę opiekę. W firmie pracujesz i dajesz jej zysk, więc może dać Ci za to korzyści. Politycy raczej wydają budżet, a taka opieka to dodatkowy koszt dla budżetu. Nawet jeżeli mały to wciąż jest.
Jeżeli już to niech płacą prywatnie za taką opiekę w sejmie(nie wiem niech się składają). Jeżeli nie to czemu ja jako podatnik mam płacić
  • Odpowiedz