Wpis z mikrobloga

Zainstalowałem se na próbę Win10 na laptopie- żeby się obeznać zanim zastąpi Win7 na głównym kompie. Ogólne wrażenia na razie ok, ale nieszczęśliwie upodabnia się do androida poprzez dziwne ukrywanie niektórych ustawień. Mało intuicyjny jeśli chcesz go choć trochę spersonalizować. Zainstalowałem LTSB i mogłem niby wybrać co tam chcę wysyłać do Microsoftu, ale ograniczono to do "wysyłaj dużo albo mniej" xD Wybór jak #!$%@?. Nie kombinowałem z telemetrią ani wyglądem, ale na pewno popróbuję. Mam też wrażenie że chodzi sporo wolniej niż 7.

Nie mogę się przemóc żeby się przesiąść z 7, no nie da się, jest zbyt dobrze i tak naprawdę nie widzę potrzeby zmiany- liczę jedynie na wzrost wydajności na głównym kompie. Laptop to stare pudło więc 10 mógł go zmulić chyba...

Ehh stary pierdziel jestem, technologiczny kloszard xD
  • 10
  • Odpowiedz
@DonRzoncy: jak ciągle siedzisz na 7 i do tej pory nie przesiadłeś się na 10, nie mówiąc już o 11, to zastanów się nad jakąś dystrybucją linuxa. Z windowsem lepiej już nie będzie, idą w konta online, chmurę, subskrypcje - jak Ci to nie pasuje to Linux to jedyny kierunek. Będziesz miał przynajmniej najnowsze aktualizacje bezpieczeństwa bo w windows 7 to raczej słabo z tym jest.
  • Odpowiedz
@DonRzoncy jako tako powinno to działać. Ale faktycznie, siódemka może płynniej chodzić. Rozważ jeśli masz taką możliwość zmianę laptopa na coś z minimum ósmej generacji Intela. Będzie śmigał lepiej niż ta siódemka na obecnym :) Niestety siódemka nie jest już wspierana i prędzej czy później będziesz musiał się przesiąść ze względów bezpieczeństwa to oczywiste ale i również kompatybilności oprogramowania. Nie wiem do czego używasz laptopa ale w firmie już to się praktycznie
  • Odpowiedz
  • 1
@damist: Wiem, wiem.. Na szczęście prowokuję zagrożenie najwyżej dla siebie, nie jestem "wywrotowcem" heh. Win7 mam tylko na prywatnych kompach- przyzwyczajenie. Ale tak silne że ja pierdziu x) Laptop też mój personalny, właśnie do różnych takich eksperymentów bo powinien na nim pójść tak XP (jeszcze nie testowałem) jak i da radę 10. Nie używam go do niczego specjalnego, choć nie ukrywam że priorytetem są zawsze hehe gierki xD Bo co pociągnie
  • Odpowiedz