Wpis z mikrobloga

NR 56 #serialseries
LISTA SERIALI

Dom z papieru - La Casa de Papel

Twórca: Álex Pina
IMDb: 8.2/10
https://www.imdb.com/title/tt6468322/
https://upflix.pl/serial/zobacz/la-casa-de-papel-2017
Gatunek: akcja, dramat, suspens

Fikcyjna historia największego napadu w historii w Hiszpańskiej Narodowej Fabryce Monet i Znaczków, w otoczeniu sił policyjnych i z dziesiątkami zakładników. Czy samobójczy plan zakończy się sukcesem?

Czy polecam? Nie za bardzo. Sam obejrzałem pierwszy sezon ale drugi już przeradza się z heist movie w telenowelę. Dramaty miłosne wyszły na pierwszy plan a logika uciekła w popłochu… Z tego co wiem dalej też mnie było lepiej.

P.S. Ok, trzeba przełknąć gorzką pigułkę. Widzę, że robię przy serialach zupełnie nikomu niepotrzebną robotę... Przy filmach to działało, przy serialach jakoś nie widzę zainteresowania moimi wpisami ani po plusach ani po komentowaniu. Spis filmów był mi potrzebny, spis seriali nie jest. Widzę, że Wam również nie, choć to może oznaka "nowego" wykopu.
WLADCA_MALP - NR 56 #serialseries 
LISTA SERIALI

Dom z papieru - La Casa de Papel

T...

źródło: dom_z_papieru_sezon5-plakat

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • 109
@WLADCA_MALP: Przerażające, co twórcy zrobili z tego serialu. Z całkiem trzymającej w napięciu historii z ciekawie poprowadzonymi wątkami, zrobili operę mydlaną w której połowa czasu antenowego to nikomu niepotrzebne ekspozycje, mające nam przedstawić bohaterów, których coraz bardziej mamy w dupie. Zajarany byłem pierwszym sezonem, pomimo kilku niewiarygodnie irytujących bohaterów (tak, głównie mam na myśli Tokio), ale kolejne odcinki sprawiały już niemal fizyczny ból, a poziom absurdów bił tam wszelkie rekordy.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Nie wiedziałem o tym, czy filmowym tagu, do teraz. Leci plusik bo może będzie coś co będę chciał zobaczyć w niedalekiej przyszłości (chociaż przejrzałem kilka wpisów i większość seriali widziałem). Dzięki!
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Bardzo szanuję Twoją robotę. Jednak sam muszę szczerze przyznać, że jak przy filmach czekałem na kolejną Twoją propozycję, tak przy serialach jednak odhaczam "x" przy wpisie nawet go nie czytając. Nie z braku szacunku, ale z braku chęci oglądania proponowanego serialu. Powody różne: brak dostępu do legalnych źródeł, brak czasu, zwykłe rozczarowania tj. gdy widzę ocenę 8.2 (jak powyżej), a po części drugiego sezonu poczucie straconego czasu.
Masz bardzo fajne
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: to jest serial w którym bohaterowie nie potrafili umrzeć. Niby umierali, a na początku kolejnego odcinka się respili i człowiek sobie uświadamia że poprzedni odcinek tylko mu czas zmarnował xD
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: zobaczyłem 2 pierwsze sezony, bo chciałem obejrzeć koniec historii tego napadu, musiałem się do oglądania zmuszać. Ale na trzecim wymiękłem chyba po 2-3 odcinkach. Niesamowicie rozwleczony serial, mało wciągający i do tego główna bohaterka, która nie wzbudza żadnych pozytywnych emocji. Wszystkie problemy na siłę i spowodowane przez Tokio. Jedyna mocna strona tego serialu to, moim zdaniem, Bella Ciao.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: to serial który powinien się skończyć na 1 sezonie i tyle, a właściwie na 1 napadzie. Teraz nie pamiętam czy Netflix czy już Hiszpanie ten 1 napad podzieli na dwa sezony. Kolejne sezony to już była straszna lipa.

@Rad-X Tam generalnie caly powrót Berlina i reszty to już było meh. Odechciało się oglądać.

Warto pamiętać, że jeszcze zrobili wersję koreańską która niby miała ciekawy twist bo miała się dziać w
  • Odpowiedz
  • 6
@WLADCA_MALP: to ma ocenę 8.2 na imdb? O borze, ale się można wpakować. Niedokonczylem drugiej części, bo nie oglądam telenowel. Wiara chyba te oceny wystawia tylko na podstawie pierwszej części.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Jeżeli jakimś cudem ktoś jeszcze nie obejrzał to szczerze polecam wersję koreańską. Jest dużo lepsza, jednak słabo się wyglada jeśli widziało się wcześniej hiszpańską przez powtarzalność zdarzeń i brak elementu zaskoczenia.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP dla mnie serial top of the top. A co do recek to wołaj jak będziesz wrzucał kolejne. Nie wiedziałem że istnieje taki tag, może inne wykopki również¯_(ツ)_/¯ stąd taka frekwencja.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: 8.2/10 xD
najgłupszy serial jaki w życiu widziałem. Scenariusz pisany przez osobę z dodatkowym chromosomem i to po pijaku.
Lubię groteskę i debilny gimbohumor, ale ten gniot miał być chyba na poważnie. Wyszły z tego Barwy Szczęścia w świecie napadów na bank, tylko z jeszcze bardziej przerysowanymi postaciami i debilną fabułą.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP nie dałem rady obejrzeć do końca pierwszego odcinka - za mocno przerysowane, logiki nie mogłem znaleźć, za dużo naciągania. Jak już miałem takie wrażenie na samym początku, to wiedziałem, że lepiej nie będzie. No i zapowiadało się dużo dram/opowieści miłosnych, a nie jestem jakaś nastolatką.
  • Odpowiedz