Wpis z mikrobloga

Mirki czy w #mpk w #krakow kontroler może żądać opłaty na miejscu? Dziewczyna nie miała legitymacji i dzwonili do jej matki że trzeba zapłacić na miejscu, mogą tak robić?; Bilet e końcu znalazła więc nie wiem jaki byłby dalszy ciąg sytuacji

Kontroler może przyjmować opłaty czy tylko mandat może wypisać?
  • 11
  • 0
@nairoht @psposki Ale tam kontroler kazał zapłacić w danym dniu na już i teraz, bo legitymacji oprócz biletu nie miała, niewiem ona może 16 lat miała poplakala się itd bilet na jej szczęście znalazła, czy nie powinno być tak że mogli jej jedynie wypisać mandat? A nie wymuszać opłaty na miejscu?
  • 0
@Arkadio88 Niejednokrotnie widziałem jak wypisywali na piękne oczy więc myślałem że nie mogą pobrać opłaty kiedy ta twierdzi że ma bilet miesięczny tylko nie przy sobie i dodatkowo dziwne było to wymuszenie opłaty na miejscu gdzie był kontakt z jej matką, zresztą mówiła (bo była to kontrolerka) że jej nie pusci do puki opiekun nie dojedzie, ale o policji czy coś tam nie było nic mówione, tylko stwierdzenie że rodzic ma dowieźć
@PajonkMondry: nie wiem czy można blikiem, jeśli wypisaliby kwitek to nie widzę problemu. Jak dla mnie nawet lepiej bo rodzic nie musi jechać z kasą. Co do wezwania opiekuna to chyba lepiej niż policję nie? Jakoś dane musi ustalić. Jak ma bilet miesięczny to bierze się kwitek i później anuluje. Ale do tego trzeba mieć jakiś dowód tożsamości.
czy nie powinno być tak że mogli jej jedynie wypisać mandat? A nie wymuszać opłaty na miejscu?


@PajonkMondry: Nie mandat a opłatę dodatkową i tak, powinni wypisać i ew. umożliwić zapłatę na miejscu.
@PajonkMondry: tak to wygląda:

W sytuacji stwierdzenia u pasażera braku ważnego biletu lub braku ważnego dokumentu poświadczającego
uprawnienie do ulgowego lub bezpłatnego przejazdu kontroler jest uprawniony do:
pobrania kartą płatniczą opłaty dodatkowej z właściwą należnością przewozową,
wystawienia pasażerowi wezwania do zapłaty opłaty dodatkowej wraz z należnością przewozową, informując
pasażera o przyczynie i podstawie jej nałożenia (w przypadku odmowy lub niemożności dokonania przez pasażera
opłaty na miejscu)

I potencjalny ciąg