Wpis z mikrobloga

w Trójwsi 26 % w skali roku


@luji:
Jak ja się cieszę, że się w końcu mogę stąd wynieść. Dom 140 m² + piwnica 80 m² + murowany garaż z pomieszczeniem gospodarczym 60 m² a to wszystko na działce 1622 m² w cenie 27 m² kawalerki na gdańskim Śródmieściu. Miasto powiatowe, wszystkie usługi w zasięgu 20-minutowego spaceru.
@Nilians: niedorozwoje jedni opierają sie na cenie ofertowej a drudzy z za granicy w strachu przed wojną kupują jak leci

i nikt w 2021 roku kiedy to juz bylo widąc przegrznie
nie przypuszczał ze NASZ polsko jezyczny parlament wpózci Ukrainców do polski w ilosci w sumie 4 000 000
Da im prawa i przywileje jak polakom i jeszcze bedzie w roku 2023 dopłacał z budrzetu do ich kredytów.
tak,tak zaraz odezwą
no ja tam lubię swoją klitkę w sopo

@luji:
Wiadomo, co kto potrzebuje.

My nie wychodzimy na miasto w ogóle a denerwujące jest to, że trzeba jechać kilkadziesiąt kilometrów do Mikoszewa aby po głupim lesie połazić nie potykając się o innych ludzi. No i mieszkanie z automatu przekreśla 90% moich zainteresowań, jak nie przez przeszkadzanie innym hałasem to przez brak przestrzeni czy odpowiedniego miejsca na zajęcia czy przechowywanie. No choćbyś był
no i to jest piwnica, a nie jakieś 3,5 m kwadratowego w bloku :)


@szybki-bill1:
Dom jest podpiwniczony pod całą bryłą budynku a po modernizacji kotłowni z węgla na gaz praktycznie cała jest dostępna oraz, przede wszystkim, czysta gdy nie trzeba w niej składować węgla na opał. Minus taki, że jest nisko (180 cm) ale to mały problem wobec przestrzeni na przechowywanie jaką udostępnia a i domowe studio się w niej
Z kolei na takim blokowym metrażu (żona ma panieńskie 40 metrów) ciężko jest powciskać same tylko ubrania dla dwóch osób a gdzie tu jeszcze miejsce na przechowywanie jakichkolwiek akcesoriów związanych z zainteresowaniami czy wydzielone miejsce do pracy lub zajmowania się hobby.


@smk666: doskonale Cię rozumiem, sam jakiś czas temu mieszkałem na 38 metrach, najpierw sam, a potem we dwoje. Z jakichkolwiek rozrywek innych niż netflix zostały w zasadzie tylko gotowanie, ćwiczenia
Z jakichkolwiek rozrywek innych niż netflix zostały w zasadzie tylko gotowanie, ćwiczenia (ale i tak było ciasno) i jakieś dodatkowe zlecenia

@szybki-bill1:
Tak dokładnie było i u mnie, Ddamat. Trochę jeszcze jeździłem na rowerze ale po dwóch latach mi się odechciało kiedy aby dojechać na łono przyrody musiałem się przeciskać 10 kilometrów przez miasto w jedną stronę i objeździłem wszystkie bezpieczne trasy w promieniu 30 kilometrów od domu.

Na weekend prawie