Wpis z mikrobloga

Witam, potrzebuję porady. Wymieniam mojego starutkiego kompa na nowego i przydałoby mi się nabyć też Office'a, który przydaje mi się dość często. Stwierdziłem, że subskrypcję sobie odpuszczę i walnę sobie Officea w wersji "Home and Student 2k21" żeby mieć spokój na lata do przodu :)

Pytanie - gdzie kupić najtaniej, w sposób jak najbardziej legalny? Jest jakiś spis legalnych dystrybutorów? Ceneo wypluwa ich mnóstwo, o 80% z nich nigdy nie słyszałem. Oczywiście pomijam te pseudo oferty za 120 złotych :)

#office #msoffice
John_Doenut - Witam, potrzebuję porady. Wymieniam mojego starutkiego kompa na nowego ...

źródło: office

Pobierz
  • 10
@zwiaz_mi_rece_nog_nie_trzeba: No właśnie im bardziej wgryzłem się w temat tej "legalności" to wyszło, że zawsze najbezpieczniej na samej stronie Microsoftu :D

Aczkolwiek mieć potencjalne 150 złotych w kieszenie a nie mieć, to zawsze jakieś wsparcie :) Dlatego dziwię się, że nie ma nigdzie choćby uproszczonej listy tych najbardziej legitnych dystrybutorów :)
ijam te pseudo oferty za 120 złotych :)


@John_Doenut: No za 120 to nieźle przepłacone, te używki po mniej jak 30zł chodzą i jeśli był sprzedawane w europie i odsprzedawane też to są legalne czy to się microsoftowi podoba czy nie.
Takie mamy prawo, dlatego nikogo za to nie ściągają, bo po prostu jest to legalne xd jeszcze jakbyś był firmą to może coś by ci zrobili ale na pewno nie
@voldi: No właśnie sytuacja jest jaka jest, trochę pogrzebałem sobie w tym temacie.

Do Offica przyzwyczajony jestem po prostu, ale jeszcze przed ewentualnym zakupem spróbuję pobawić się z Libre Office, może akurat wypełni lukę i nie będzie trzeba pchać się w koszta :)
@John_Doenut: Ajaka, bo ja wiem, że w Polsce sklepy sprzedające oprogramowanie piszą, że to nielegalne ale to są sklepy typu xkom itp. oni nagonkę robili, ale to dlatego, że im to realnie pieniądze zabiera.
Może się trafić, że np. anulują ci licencję, ale szanse są mikro malutkie, o ile na tym nie pracujesz jako firme, nie ma się co przejmować, nie ty sprzedajesz, nie ty odpowiadasz a następny klucz za 15zł