Wpis z mikrobloga

Hej Mirki.
Jako, że córeczka pojawiła się na tym świecie (wychowam jak swoje - wiadomo) muszę kupić auto.
Ostatnio 4 lata jeździłem #astra w gazie, teraz jeszcze chwilę dieslem i mój portfel cierpi :D

Dojazdy do pracy 50km w jedną stronę.
Wymagania:
-kombi
-silnik pod gaz
-tanie w utrzymaniu.

Czytam i dwa auta mam na celowniku, wiem że muły 1.4 100km, ale nie wymagam demona, najważniejsze żeby było tanie i proste
No celowniku #kia i #hyundai

Mało jestem zmotoryzowany, ktoś z Was ma te auta? Lub podobna sytuacje i jest w stanie doradzić?

#samochody
jaboleq93 - Hej Mirki.
Jako, że córeczka pojawiła się na tym świecie (wychowam jak sw...

źródło: temp_file3784550743276376261

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@jaboleq93 tym 1.4 ciężko jest się poruszać wokół komina, te 100 km może i nie wygląda źle ale 130nm to już jest dramat, do wyprzedzania to trzeba się zbierać dużo wcześniej z rozpędu bo inaczej tir może ci odjechać xD
Znajomy ostatnio sprzedawał takie auto bo miał już go dość, przez to że nie było mocy strasznie dużo paliło (jak na taki silnik) bo było trzeba cały czas z gazem w podłodze
  • Odpowiedz
@jaboleq93 polecam fabie 1.4tdi- pali tyle co nic, niby 105 koni, ale rwie się dobrze. W kombi zaskakująco dużo miejsca w bagażniku. Mniejsze chyba niż ceed, ja zwykle jeżdżę sam. Ceny serwisu jak rachunek w spożywczaku- serio darmo.
  • Odpowiedz
@jaboleq93 Miałem przez chwilę takiego Hyundaia przez jakiś czas. Auto wygodne i miło się jeździło. Przy spokojnej jeździe to palił poniżej 5 litrów. Problemem była trasa. 2 osoby nawet bez bagażu to już słabizna a z bagażem to dramat i zapomnij o wyprzedzaniu.
90-100 km/ godz to jego optymalne prędkości.
  • Odpowiedz
@jaboleq93 Miałem przez chwilę takiego Hyundaia przez jakiś czas. Auto wygodne i miło się jeździło. Przy spokojnej jeździe to palił poniżej 5 litrów. Problemem była trasa. 2 osoby nawet bez bagażu to już słabizna a z bagażem to dramat i zapomnij o wyprzedzaniu.
90-100 km/ godz to jego optymalne prędkości.
  • Odpowiedz
@jaboleq93: 1.4 nie poszalejesz, zbiera się toto jak tir. Jak zdecydujesz się na hultaja to obejrzyj dokładnie podłogę, w szczególności zbiornik paliwa, bo w którymś modelu lubiły korodować (nie wiem co za debil wymyślił metalowe zbiorniki w tych samochodach)
  • Odpowiedz
  • 0
@Pojedynczy @bagi1
rezygnuje z i30 o cee'd.
niestety nie mogę nic znaleźć kontektnego.
przeważnie po szkodzie albo poza budżetem.
Jest jeden fajny za 60k w Krakowie, jakbyście chcieli to podeślę link (u mnie poza budżetem).
Szukam teraz octavia kombi 1.4 150km xd
  • Odpowiedz