Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do kupna OLEDzika 512 Gb ( ͡° ͜ʖ ͡°) Głównie do grania w łóżku lub na kanapie wieczorami. Jak wygodny jest ten sprzęt?

Switch powoduje u mnie drętwienie rąk po niecałej godzinie grania. Wiadomo, to nie typowy handheld, nie jest zbyt wygodny. Jak to wygląda na SD?

#steamdeck
  • 5
@patek66: Posiadam decka od premiery i gdyby nie ekran to pewnie bym go nie zmienił. Mi się grało wygodnie. Kupiłem teraz legion go i uważam, że deck wcale do ciężkich nie należy. :D
@patek66 OLED jest kilka gramów (wbrew pozorom odczuwalnie) lżejszy od decka LCD i zdecydowanie wygodniejszy w korzystaniu od switcha - średnie męskie dłonie here. Ręce za to drętwieją jak przy switchu - strzepniesz i możesz grać dalej ;D Realnym problemem jest raczej ból karku, ale tego przy handheldzie nie unikniesz. Jeśli chodzi o kulturę pracy, możliwości, stosunek mocy do ceny, naprawialność czy możliwości rozbudowy (wymiana dysku na większy ssd lub lepsze analogi)
@patek66: Ja miałem podobnie ze switchem, nie dawałem rady pograć na tym dłużej niż 30 minut bo mnie ręce bolały i ostatecznie sprzedałem go przez to. Na SD mogę grać godzinami i nic. Jest mega wygodny.
@patek66: Jest jeszcze gorszy pod tym względem, jak przy switchu drętwieją mi ręce po godzinie tak na decku po 20 minutach mi się odechciewa grać bo po prostu nie jestem wstanie go trzymać już. Jest za duży i zbyt ciężki