Wpis z mikrobloga

Jakie jest założenie w redux/ngrx przy pobieraniu jednego elementu? Jak pobieram wszystkie elementy, to sprawa jest prosta, bo #!$%@?ę do store'a wszystkie elementy i potem ze store'a do konkretnego komponentu. Wyobraźmy sobie jednak, że bezpośrednio wchodzę na stronę elements/[id], a więc interesuje mnie tylko jeden element z kolekcji. Czy powinienem fetchować wszystkie elementy do store'a i zwracać tylko ten wybrany, czy raczej mam napisać osobny selector/effect/akcję dla jednego elementu? Tylko wtedy gdzie go trzymać, bo załadowałem z backendu jeden element, to głupio go trzymać w state elementsów, skoro to nie są wszystkie elementy. Zresztą mam w akcjach warunek, że jeśli w storze elements.length > 0, to nie pobieraj z backendu, tylko zwracaj ze store'a.
#react #angular #naukaprogramowania #redux
  • 1
@lunaexoriens zrób sobie w storze osobne pole activeElement, akcją wrzucaj tam dane ze stora, i później selektorem wyciągaj tą wartość w komponencie.

Opcja z elements.length > 0 jest ryzykowna, jezeli edytujesz te dane i musisz je zaktualizowac.