Wpis z mikrobloga

Ależ skuteczna lekcja ekologii ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skończyły się darmowe obiadki.
Podatki się płaciło poza Katowicami ale chętnie przyjeżdzało brudzić swoim gruzem. Największy kwik mają ci wszyscy na blachach SD,SBE,SH itd. Teraz grożą, że rozliczą się z tego pomysłu na wyborach. Buehehe, zapomnieliście misie, że żeby wybierać władzę Katowic to trzeba być ich mieszkańcem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#katowice #slask #motoryzacja
pawelgie - Ależ skuteczna lekcja ekologii ( ͡° ͜ʖ ͡°) Skończyły się darmowe obiadki. ...

źródło: IMG_9626

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@pawelgie: ja mieszkam zaraz obok strefy i na pewno rozliczę władze miasta w wyborach. Podejrzewam, że takich jak ja jest dużo więcej. Parkingi, które są zaraz poza strefa są przepełnione, ale najlepiej wrzucić zdjęcia pustych parkingów w strefach i ogłosić sukces.

W ogóle traktować miasta w aglomeracji jako osobne byty to plucie w mordę wszystkim mieszkańcom miast, typu sosnowiec, chorzów itd. Zamiast dążyć do rozwoju całego obszaru metropolii, Katowice się wysrały
  • Odpowiedz
Odbije się to jeszcze czkawka jak się okaże, że małe biznesy w centrum padną,


@Lomana_LuaLua: w zasadzie wszystkie doświadczenia na świecie mówią, że coś takiego nie będzie miało miejsca.
  • Odpowiedz
  • 29
@Lomana_LuaLua przecież metropolia dobrze współpracuje. Ma wspólną komunikację miejską, więc jak cię zadupiarzu boli kupno bilecika to gnij na swojej ziemi, skoro tak chciało ci się mieszkać xd. Ludzie kupują jakieś żałosne mieszkania bez skomunikowania, biorą #!$%@?ą pracę w byle jakiej lokalizacji i potem płaczą na miasto że muszą ponosić konsekwencje swoich decyzji. Ja jakoś potrafiłem znaleźć biuro 2km od chaty. Rower, bus, hulajka lub z buta i w 5min jestem. Auto
  • Odpowiedz
@kuraku: dokładnie, bo ludzie srają, ze nie mogą parkować, ale kto robi panikę? nie konsument, który wjeżdza gdzieś na 1-2h, tylko pracownicy, dojeżdżający na 8h z różnych miejscowości i robiący młyn w centrum. A komunikacja miejsca w aglomeracji jest ok, więc wyjdzie to tylko na plus.
  • Odpowiedz
@pawelgie: miejsce parkingowe prawem nie towarem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To jest tak typowe, mam kolegę liberała, który narzeka na socjal i podatki i potrafi kołować 30 minut, żeby tylko broń boże nie zapłacić żadnego pieniążka za postój. A co się dzieje na wyjazdach, gdy trzeba zapłacić za zatrzymanie się na czyimś PRYWATNYM terenie, to szkoda mówić.
  • Odpowiedz
@Lomana_LuaLua: Ja tam Katowice chwalę bo nie planują wprowadzenia SCT, więc powinniście być wdzięczni władzom.
Płatne parkingi w centrum to standard w większych miastach od lat, dziwne że katowice sie uchowały bez tego.
  • Odpowiedz
@dbanel: dokładnie. Wielki problem bo ludzie nie wiedzą jak się dostać do miasta 1500m od nich, nie używając samochodu. No właśnie o to chodzi, że auto ma być ostatecznością. Teraz zadbać o inne rzeczy jak komunikację miejską, infrastrukturę dla pieszych czy małych 2 kołowych pojazdów
  • Odpowiedz
@SipaXtra: no to dajesz ekspercie przykłady: miasto x wprowadziło płatne parkowanie albo nawet dalej - zaczęło uspokajać ruch i wycinać ruch samochodowy -> małe biznesy upadły
  • Odpowiedz
@pawelgie: Ja tam nie śledzę do końca co się u was w GOPie dzieje, ale ten plac to niezła patologia zamieniona na parking xD Więc może to jakieś podwaliny żeby ogarnąć tę przestrzeń a nie żyć z parkingów

Ale tak to jest jak ma się w jednym mieście wiadukt nad rynkiem puszczony haha
  • Odpowiedz
@Lomana_LuaLua: Fakt, najbardziej biznesy upadają tam gdzie samochodów nie ma, Piotrkowska w Łodzi jest martwa, główny rynek w Krakowie czy długa w Gdańsku i Monciak w Sopocie też. A stare miasto w Warszawie i krakowskie przedmieście to ghost town normalnie

Skąd wy bierzecie takie bzdury, biznesy które są uzależnione tylko od ruchu samochodowego umierają, nie te które mają spore potoki pieszych. I widać to po umierających centrach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych
  • Odpowiedz