Wpis z mikrobloga

Obejrzałem ten ostatni wywiad z Sapkowskim, żeby zobaczyć, o co dokładnie chodziło...więc youtube zaczął mi wrzucać jakieś zagraniczne recenzje jego opowiadań. Wczoraj na kilka rzuciłem okiem i generalnie:
1.Recenzje mężczyzn - zajebiste, pomysłowe, ciekawi bohaterowie i relacje między nimi, można nawet powiedzieć, że to jakiś przełom dla całego gatunku fantasy.
2. Recenzje kobiet - seksizm, uprzedmiotowienie postaci kobiecych, male gaze, toksyczne związki Ciri, w jednej scenie Yennefer było widać kawałek cycka, Borch traktuje swoje ochroniarki jak dziwki, nie mogę tego czytać, itd, itp.
Jak tu nie dojść do wniosku, że kobieta to jakaś pomyłka ewolucji naturalnej? Pół człowiek, pół bul dupy.
Nigdy bym nie pomyślał, że AS (który jest w sumie dosyć lewacki) zostanie przez kogoś uznany za wrażego patriarchalnego ciemiężyciela.
Jakby ktoś przetłumaczył na angielski Piekarę i Ziemiańskiego (o których już się kiedyś zesrała jedna polska Julka), to te booktoberki chyba by wszystkie zeszły na zawał.
#fantastyka #wiedzmin #feminizm #bekazlewactwa #logikarozowychpaskow
KapitanEmo - Obejrzałem ten ostatni wywiad z Sapkowskim, żeby zobaczyć, o co dokładni...

źródło: ja-pierdziele-kurna-dzien-swira_2020-08-30_14-30-05

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
seksizm, uprzedmiotowienie postaci kobiecych, male gaze, toksyczne związki Ciri, w jednej scenie Yennefer było widać kawałek cycka, Borch traktuje swoje ochroniarki jak dziwki, nie mogę tego czytać, itd, itp.


@KapitanEmo: zauwaz, jak bardzo zgodne z pewna linia ideologiczna te zarzuty.
Nie ze fabula zla, nie ze cos bez sensu, tylko zgodnosc z wyuczona linia poprawnej ideologii
  • Odpowiedz