Wpis z mikrobloga

"Kobiety i dzieci" jednostką miary tragedii i na Ukrainie, jak i w strefie Gazy.

A ilu mężczyzn zginęło w obu konfliktach? Nikogo to nie interesuje. Bo gdyby porównać liczby to okazałoby się, że to kobiety są uprzywilejowane jeżeli chodzi o przeżycie w konflikcie zbrojnym. A o tym mądrzejsze nie wspomnieć.

#pieklokobiet #pieklomezczyzn #dyskryminacjamezczyzn #bekazlewactwa #wojna #ukraina #izrael #kobietyidzieci
sildenafil - "Kobiety i dzieci" jednostką miary tragedii i na Ukrainie, jak i w stref...

źródło: okopress

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
A w Ukrainie?


@Reretos: A na Ukrainie partyzantka na terenach okupowanych zapewne też.

To nie prawda co napisałeś


Oglądam każdy film Hamasu i pełno tam typów w dresach bez identyfikacji swój obcy.
  • Odpowiedz
Ale cały czas tak jest.
Mnie też #!$%@? hipokryzja mediów, bo nic o mężczyznach nawet nie powiedzą.
Mnie jednak zastanawia kiedy mężczyźni na świecie zaczną na to sami zwracać uwagę.
  • Odpowiedz
  • 3
@sildenafil
Rozmowa w redakcji NYT
- Jutro napiszemy artykuł, że w dzisiejszym ataku na strefę gazy zginęło 50 mężczyzn i 1 kobieta,
- ale dlaczego 1 kobieta
- widzisz, o mężczyzn nikt nie zapyta

  • Odpowiedz
@sildenafil: W większości państw to mężczyźni biorą udział w konfliktach. Kobiety i dzieci procentowo jako ofiary obrazują więc przemoc skierowaną wobec cywilów, co jest istotne.
  • Odpowiedz
@hevelx: to po pierwsze, po drugie znaczne ofiary w kobietach i dzieciach sugerują celowe czystki narodowe. dzieci (i kobiety po części też, bo te dzieci robią) są przecież przyszłością narodu. "zabito x kobiet i dzieci" ma całkiem inny wydźwięk niż "zabito x ludzi łącznie"
  • Odpowiedz
@sildenafil: W większości państw to mężczyźni biorą udział w konfliktach. Kobiety i dzieci procentowo jako ofiary obrazują więc przemoc skierowaną wobec cywilów, co jest istotne.


@hevelx: Ale wiesz, że spośród mężczyzn tylko ułamek bierze udział w konflikcie?
  • Odpowiedz
@lemianek123: No tak, ale mimo wszystko. Na pewno po części wynika to z uwarunkowań kulturowych ale "kobiety i dzieci" zawsze jednak stanowiły podkreślenie na ile wojna zbiera żniwo pośród grup społecznych niezaangażowanych bezpośrednio. Gdy masowo giną kobiety i dzieci, znaczy to, że pociski docierają tam gdzie nie powinny.
  • Odpowiedz
@kombinerki42: Tylko że to mężczyźni zawsze byli ważniejsi dla gospodarki i jej budowy a nie kobiety i dzieci.
@hevelx No tak, ale co z mężczyznami? Dlaczego o nich nikt nic nie wspomni?
Oczywiście ja wiem z czego to wynika, ale to nie znaczy że tak jest słusznie. Za mało uwagi poświęca się facetom, i w tym jest problem. Druga sprawa to taka że faceci sami nie chcą walczyć o siebie.
  • Odpowiedz
Kobiety i dzieci. Czyli kobiety, dziewczynki i chłopcy. Jakie odcięcie między chłopcem a mężczyzną? Kiedy chłopiec staje się zbywalny?

Ludzkość to rak, gardzę NPCami.
  • Odpowiedz