Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, właśnie jestem na finiszu remontu i urządzania mieszkania. Robię więc małą sondę. Kto wg. waszych doświadczeń z ekip, które brały udział w remoncie i wykańczaniu mieszkania/domu były najbardziej nieslowne, nieterminowe I najmniej profesjonalne? #remontujzwykopem
  • 7
@baadnews u mnie robiła wszystko jedna firma (dwóch facetów) - kładli podłogi, wstawiali drzwi, zrobili łazienki, malowanie, nawet lampy i karnisze powiesili. I polecam takie rozwiązanie - tak to jeden będzie zwalał na drugiego, że coś jest nie tak, a tak miałam tych samych ludzi od wszystkiego. Ogólnie z tego co nam mówili to najbardziej kantują monterzy drzwi i podłog z salonów typu belpol, robią na odwal się.

Stolarza też wybierałam po
@baadnews @Lonate tylko jak bierzesz drzwi bez montażu to płacić 23% VAT a z montażem 8% i dochodzi jeszcze jakaś promocja w stylu klamka gratis

przy montażu trzeba patrzeć na ręce januszowi i zapisać wszystkie uszkodzenia/ niezgodności w protokole z montażu lub go nie podpisywać
@mkorsov szczerze wyszło mi taniej żeby kupić drzwi na 23% i żeby mi mój człowiek to porządnie zamontował niż brać montaż z sklepu xD Nie miałam czasu żeby siedzieć i patrzeć cały czas co i jak robią, dlatego miałam jedna ekipę która odpowiadała za całość i na budowę jeździłam tylko jak była potrzebna jakas konsultacja z naszej strony czy żeby wybrać kolor fug czy farb.
@mkorsov: akurat tak też zrobiłem. Drzwi z montażem wyszły mi taniej niż wg. wyceny producenta.
Za to mogę się wypowiedzieć w temacie stolarzy. Tak ściemniających ludzi to w życiu nie widziałem. Opóźnienia, ciągle problemy itd. ostatecznie szwagra który mieszka 600km ode mnie musiałem ściągać żeby mi kuchnie dokończył i poprawił po partaczu lokalnym.