Wpis z mikrobloga

@kasza332: no to fb jeszcze rozumiem, ale jak ostatnio dostałem efakturę z pge z informacją, że mam do zapłaty 228.89 zł zł. Początkowo pomyślałem, że jakiś scam.
  • Odpowiedz
Teaż uważam, ze powinno się pisać "jest napisane" a nie "pisze" chociaż znawcy twierdzą, ze obie wersje są poprawne.


@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: jacy znawcy? przecież jedyna poprawna forma to "jest napisane".
Pisze tylko w czasowniku, 3cia osoba, czas teraźniejszy. Np. Jacek właśnie pisze rozwiązanie w swoim zeszycie.
  • Odpowiedz
@kowad Dokładnie jak mówisz, właśnie sprawdziłem i jest tak, jak uznawałem, że jest poprawnie.
Ale uwierz mi, kłóciłem się kilka lat temu z kimś w Internecie i pokazał mi stronę, gdzie było uznane "pisze" i "jest napisanie" jako dwie prawidłowe dopuszczalne zwroty.
Cieszę się, że jednak wersja "jest napisane" jest jedyną poprawną
---------
"...Jeśli chcemy stosować poprawną polszczyznę, powinniśmy zawsze mówić „tam jest napisane”. Słowo „napisane” #!$%@? czas przeszły - ktoś to
  • Odpowiedz
@kasza332: swoją drogą grupa fb "Auta do 800zł" - chyba w życiu bym nie wsiadł do samochodu, który ktoś sprzedał za 800zł () toż to musiało być bite więcej razy niż matka pewnego posła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz