Wpis z mikrobloga

Mirki czeka mnie pierwsza wymiana oleju i filtrów w nowym używanym aucie ( ͡° ͜ʖ ͡°) 6 letni 1.4 TSI 125km (CZCA), wcześniej serwisowany w ASO. Cały czas był lany 5w30 i przy tym chciałbym zostać, natomiast zastanawiam się czy Motul 5W30 8100 X EFE 5 będzie dobrym wyborem. Podobno złych olejów nie robią XD, ale jeśli mogę zalać coś lepszego niż K2 to wolę się upewnić.
#motoryzacja #vag #volkswagen #seat #skoda #audi #samochody #motul
  • 4
  • Odpowiedz
@flookir: Motul to bardzo dobry olej, tylko sprawdź czy ten konkretny spełnia normy wymagane dla Twojego silnika. Ja spośród olejów z wyższej półki zazwyczaj wybieram Millersa, często wychodzi porównywalnie kosztowo do Motula.
  • Odpowiedz
@flookir sam używam motula ale jest drogi i często go podrabiają. Tsi lubi chyba pić olej (przynajmniej znany mi egzemplarz 1.2 tsi) ,więc wziąłbym co innego byle spełniało normę i wymieniał częściej.
  • Odpowiedz
@flookir: znacznie ważniejsza jest częsta wymiana, niż stosowanie drogiego oleju. Jeśli skrócisz interwał do 8-10k to możesz lać zwykłego Castrola, byleby był zgodny z zaleceniem producenta i będzie tysiąc razy lepiej niż jak raz na 30k wymienisz olej za sto cebulionów.
  • Odpowiedz