Wpis z mikrobloga

Ludu #webh. Jest IMO fajna promocja od Webh na Cyber Monday. Otóż:
1) Serwer KVM Mini jest teraz tańszy i taki pozostanie jak rozumiem - 30.70gr / msc (rocznie pewnie taniej) i cena się utrzyma dla Was na okres 5 lat!
2) Za 369zł (jednorazowo) możecie podwoić swoje zasoby. Czyli z 1 rdzenia, 2GB ramu i 40GB dysk dostaniecie 2 rdzenie, 4GB ramu i 80GB.

Oczywiście, że wziąłem 2 :P

Cieszę się, że webh nie zawodzi w promocjach, pytanie jak oni się utrzymują lol

PS. Jedyne co bym wprowadził to możliwość dynamicznej zmiany zasobów - Libvirt to umożliwia, że dajecie użytkownikowi np. 8 rdzeni, ale tylko 1 działa. Potem można bez restartu maszyny dodawać kolejne zasoby. Ale to detal

#vps #serwery #serwer #webdev #hosting #webh #vps #ubuntu #windows #debian #centos #linux #promocje #blackfriday #cybermonday #blackweek
  • 11
pytanie jak oni się utrzymują lol


@fervi: utrzymują się z trzymania kosztów na niskim poziomie. Na przykład nie inwestują w soft, ten ich panel to jest jakiś #!$%@? dramat.

Ale działa to spoko, mam tam kilka serwerów, powodów do narzekań wielkich brak.
@fervi: Przy WebH trzyma mnie aktualnie cena z poprzednich promocji. 16zł za 2 rdzenie, 4GB RAM i 40GB dysku.
Jak bym miał płacić ponad 30 to całkiem bym zrezygnował i przesiadł się całkowicie na Contabo. Za 11Eur mam 4 rdzenie, 8GB RAM i 400GB SSD. Aktualnie na BF też jest promocja i można te 400GB w cenie podstawowego dostać.
Ewentualnie jak komuś nie zależy na jak najniższym pingu to może też
  • 0
Na przykład nie inwestują w soft, ten ich panel to jest jakiś #!$%@? dramat.


@ujdzie: Trochę prawda, ale jak ktoś ogarnia Libvirt / Proxmox to się odnajdzie.
@fervi: na Kimsufi masz dedyka za 22zł netto - stała cena:

CPU : Intel ATOM N2800 - 2c/4t - 1,86 GHz/1,86 GHz
Pamięć : 4 GB DDR3
Storage : 1 x 1 TB HDD SATA none
Przepustowość do sieci publicznej : 100 Mbps

Tylko dostępność słaba, bo oferta mega.
Co do utrzymania promocji to mogę potwierdzić, że się trzymają tego co obiecują. Dawno temu, bo to był wrzesień 2018 mieli promkę, że po przeniesieniu się do nich od kogoś innego masz dożywotnio jakiś duży rabat i kvm mini wychodził 36zł za kwartał. Dopiero po 4 latach dostałem info, że przez wzrost cen, szczególnie prądu muszą mi zwiększyć abonament na 48zł kwartalnie. Do tej pory tam ma serwer i jest git. Poza
@ujdzie: Jakie masz konkretne problemy z panelem i z którą wersją usługi się mierzysz?

@jagodowy_krol @fervi Rzecz chyba najważniejsza przy dedykach o której zdajecie się zapominać to to, że tam nie występuje backup danych a w tańszych opcjach nawet RAID, a z kolei wydajność tych rdzeni które tam są oferowane jest raczej "taka sobie", bo są wiekowe. My w ostatnim czasie mocno zainwestowaliśmy w sprzęt i VPSy szczególnie z nowych serii
tam nie występuje backup danych

@webh: tak, ale nie potrzebuję tego. ten serwer jest moim backupem;

w tańszych opcjach nawet RAID

@webh: czyli występuje RAID, a to już backup ;)

z kolei wydajność tych rdzeni

@webh: load mojego serwera tam wynosi (średnio): 0,01 - naprawdę nie potrzebuję lepszego CPU, skoro ten się nudzi.

My w ostatnim czasie mocno zainwestowaliśmy w sprzęt i VPSy

@webh: rozumiem, jednak jak wspomniałem:
@jagodowy_krol: pełna zgoda. Często natomiast spotykamy się z przebąkiwaniami bo ktoś sobie postawił coś na oracle cloud i pytania do nas czemu u nas ma płacić za coś co tam ma za darmo :)

A czy ma to samo, to chyba wiele osób umie stwierdzić.

Świat jest pełen wyborów, każdy wybiera to co mu wygodne. My staramy się świadczyć usługi budżetowe dla osób ceniących sobie wydajność i bezpieczeństwo i wydaje nam