Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mam taki problem z #klimatyzacja . Mialem w oknie dziury po nawiewniku (sam nawiewnik został usunięty dawno temu przy montowaniu rolet zewnętrznych). Jako że mocno przez te dziury wiało to zatkałem je zaślepkami do mebli które wkleiłem na silikon. No i teraz nie wieje natomiast pojawił się taki problem że jednostka wewnętrzna klimatyzacji „bulka”, „bulgota” itd mimo że ostatni raz używałem jej pare miesięcy temu. Gdy otwieram okno w tym pokoju to bulgotanie ustaje zatem ewidentnie jest to problem z wentylacją. No ale nie uśmiecha mi się wracać do rozwiązania z dziurami przez które ulatuje mi mnóstwo ciepła i zwyczajnie brzydko wyglądają. Dodatkowo gdy zatkać rury do odprowadzania skroplin(te które są ma zewnątrz) to bomblowanie jest cichsze ale nadal słyszalne i #!$%@?ące.
1. Czy ktoś wie z czego w ogóle wynika ten dźwięk?
2. Czy oznacza to jakiś problem z urządzeniem?
3. Czy można coś zrobić z samym urządzeniem żeby to ustało?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi
  • 6
  • Odpowiedz
Możliwe że nie zapianowali Ci otworu lub jest za mało piany.

Zdejmij górne wieko koryta i sprawdź czy tam nie ma szczelin.

Jak nie zapianowali to kup pianę niskoprężna..

A jak jest piana ale za mało, to albo więcej piany, albo lepiej coś w klimacie sikaflex fc11.
  • Odpowiedz
@mleki: Różnica ciśnień między dworem a wnętrzem, normalna sprawa. Natomiast to, że masz tam zrobiony syfon normalne już nie jest (chyba, że to wpinka w rynnę, wtedy jestem w stanie zrozumieć).
Jeśli masz dostęp do odprowadzenia to sprawdź, czy nie jest nigdzie zawinięte. Możesz też włączyć rano sam wentylator i zostawić na cały dzień, pomaga pozbyć się resztek wody.
  • Odpowiedz