Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #ciekawostkifilmowe #film #seriale

Jak już pisałem wcześniej obiecałem co jakiś czas zamieszczać małe ciekawostki pod tagiem #ciekawostkifilmowe związane z filmami i aktorami. Parę osób chciało bym to zrobił więc będę kontynuował. Trochę zamuliłem z ostatnią ciekawostką, ale postaram się dodawać je częściej jeśłi ktoś będzie chciał je czytać.

Do tej ciekawostki natchnał mnie Denis Farina, a raczej jego brak we wspomnieniach ocarowych. Szczerze to się zdziwiłem bo, może nie był aktorem wybitnym czy wielką gwiazdą, to jednak był dobry i miał kilka ciekawych ról zwłaszcza w Snatch, Dorwać Małego, Szeregowcu Ryan, Paparazzi itp. oraz serialu Crime Story.

Farina zanim trafił do filmu był policjantem od roku 1967 do 1985. Pracował głównie w wydziale włamań i to doświadczenie zaprocentowało. W 1981 trafił jako konsultant do filmu "Złodziej", w reżyserii Michaela Manna z Jamesem Caanem w roli głównej. W tym filmie zagrał małą rolę i spodobało mu się granie na tyle, że kontynuował je dalej. A przełomem w jego karierze była rola w serialu "Crime Story".

źródło: http://www.imdb.com/name/nm0001199/bio?ref_=nm_ov_bio_sm
maxwol - #ciekawostki #ciekawostkifilmowe #film #seriale

Jak już pisałem wcześniej o...

źródło: comment_EFU6CScQrnZyZ3MVwC5c5ZnqMy9F5sjy.jpg

Pobierz
  • 2