Wpis z mikrobloga

Poprzedni projekt upadł, bo w open space nie dało rady się skupić. Miałem też załamania związane z moją obecną sytuacją, ale głównie śmieszki w open space utrudniały mi skupienie się na tekście, bo dużo było czytania artykułów naukowych i dokumentacji. Przez jakiś czas zamykałem się w salce, ale mnie stamtąd wywalili. Piszecie, żeby kupić dobre słuchawki.

Z mojego doświadczenia słuchanie czegokolwiek to tylko wtedy, kiedy nie trzeba dużo myśleć. W zamkniętych słuchawkach długo nie da się wytrzymać (testowałem m.in. popularne JBL i Marshal). Nie testowałem jeszcze ANC (bo trzeba dać co najmniej tysiaka), ale w sklepie jak na chwilę założyłem, to pojawia się nieprzyjemne uczucie (pewnie dlatego, że się nie wyrównuje ciśnienie w uszach). No i nie wiem, czy zaryzykować i kupić ANC, czy guzik to pomoże, jeśli czasami jest jak na imprezie.

Czytałem w necie, że w Seinheiserach da się ręcznie ustawić ANC, a w Sony steruje tym AI.

Możecie polecić coś konkretnego?

#pracbaza #programista15k #sluchawki
  • 9
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: ANC to kwestia przyzwyczajenia. Efekt ciśnienia znika jeśli cokolwiek leci w tyle. Miałem kiedyś JBL i raczej był to wyrób słuchawkopodobny. Obecnie mam bose 700nc i jest spoko, cena do jakości i do NC jest ok. Jestem w stanie w nich siedzieć godzinami i też takie słuchawki bym ci polecił.
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel ja kiedyś na open space musiałam siedzieć w dokanałowych samsung z ANC z muzyka a na to jeszcze bose z ANC nauszne bo inaczej nie byłam w stanie pracowac. Bardziej od tych słuchawek pomogła mi zmiana pracy bym mniej pracowała w biurze
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: ANC to nie jest dlugoterminowe rozwiazanie niestety. Sam pracowalem dlugo w takim srodowisku i wydajnosc mi tak spadla, ze wpadlem w specjalne programy 'naprawcze' firmy. Po prostu zmienilem prace.
Natomiast jezeli chcesz tam zostac to najtansza opcja to TWS (jezeli chcesz muzyke) albo zatyczki do uszu + na to wszystko zakladasz cos takiego https://www.3mpolska.pl/3M/pl_PL/p/d/b00037383/
Tylko ze moga sie troche uszy pocic. Stosowalem podobne kombo pracujac w serwerowni przy chyba 85
  • Odpowiedz