Wpis z mikrobloga

Mireczki, złapałem zajawkę na rzeczy związane z transportem, w tym transportem zbiorowym ( ͡° ͜ʖ ͡°) .
Powiedzcie mi, jakie gry są warte polecenia jeśli chodzi o:
- strategie ekonomiczne (ogólne - coś w stylu #capitalism2)
- strategie - menadżery zarządzania transportem zbiorowym (coś innego niż #openttd ?)
- symulatory jazdy ciężarówką (#ets2 ? Coś jeszcze?)
- symulatory jazdy autobusem: miejskim i dalekobieżnym (coś oprócz #omsi, #omsi2 )

Będę bardzo wdzięczny za propozycję!

#pytanie #pytaniedoeksperta #gry #symulatory #strategie
  • 12
via Android
  • 0
@lubaluft a pierwsza część Cities Skylines? Dwójka to ta część, która dopiero co wyszła? Obawiam się, że mój sprzęt może tego nie udźwignąć, a i recenzje ma raczej takie sobie.
- symulatory jazdy autobusem: miejskim i dalekobieżnym (coś oprócz #omsi, #omsi2 )


@Rino91: Fernbus Simulator i The Bus od TSL studios. Oba mają świetne modele autobusów, z którymi można wejść w interakcje (bez mała każdy przycisk i funkcję można uruchomić), rozwój ekonomiczny, obsługę pasażerów itd. Dodatkowo udźwiękowienie w The Bus wgniata w fotel (tam słychać nawet uszczelki drzwi, które się wyginają podczas jazdy), ale oba mają gorszą fizykę jazdy od
@szuwarek-mini: Sam nie wiem, szczerze mówiąc. Rok temu kupiłem tę grę, ale pograłem w nią z 4-5 godzin i tyle. Uważałem, że na tamten czas wymagała dopracowania - może coś się zmieniło od tamtej pory na lepsze. W moim odczuciu jej główną wadą była fatalna optymalizacja - częste ścinki, skoki temperatury do 99 st.C, spadki FPS etc. - to zdecydowało, że ją odstawiłem w kąt. No i po tych kilku godzinach
@Fanath: bardzo Ci dziękuję za tak obszerną wiadomość. Skusiłem się wczoraj i wziąłem na testy. 2 godziny testowe na steam to zdecydowanie za mało, by ocenić. Gra dosyć droga jak na to, że wszystkie te symulatory busów pozostawały wiele do życzenia. Gry Aerosoftu zawsze były drogie, co widać po tym jak samo OMSI trzyma cenę. Wydaje mi się nawet, że wraz z kolejnymi fazami early access, cena będzie szła w górę.