Wpis z mikrobloga

  • 1
@cppguy: już tak miałem że 3 etapy przeszedłem, to nagle stwierdzili że projekt ucięli, ale że będzie inny w ciągu 2 tygodni i mam czekać. Poczekałem, to urwali kontakt xD
@richr:

to nie jest kwestia, ze ci czegos brakuje w stacku, tylko po prostu musisz zmienic sposob szukania pracy, na JJIT masz oferty widmo, a jak ogloszenie stoi 2 godziny to juz masz pewnosc, ze splynelo 500CV i nikt do twojego nawet nie zdazy dojsc, jak w pierwszej 50 juz bedzie 10 dobrych kandydatow xd

odpal linkedina czy cos, z takim expem to ty powinienies miec siatke kontaktow i pstrykasz palcem
@cppguy: Nie siedzę na szczęście we froncie, ale przy 5 letnim expie też jest taki #!$%@?? Myślałem że tylko u juniorków taka inb4.

@richr: Ja to zazwyczaj składałem CVki bezpośrednio do firm, nawet jeśli nie prowadziły rekrutacji, ale miały u siebie na stronce ofertę, albo formularz do aplikacji i w sumie wtedy miałem największy odzew.
@t4il nawet w java juz jest problem jak masz 2-3 lata expa,
Rynek sie zmienia. Tyle ludzi ile konczy informatyke, bootcampy plus masa ukraincow ktorzy tez szukaja szczescia w it, ale tez co co pracowali u siebie w it i maja znacznie obnizone stawki.
@Volantie: Front (react) i Java niestety zostały chyba najbardziej przechędożone przez bootcampy [*] Chociaż wydaje mi się że teraz łatwiej uderzyć na front w jakimś Vue albo Angularze.
react jest dalej topowym frameworkiem (inb4 to libka xd), natomiast umie go juz doslownie kazdy xd


@cppguy: już z tym każdym to bym nie przesadzał;p siedzę w tej branży jakieś 7 lat, głównie na froncie i nie znam reacta- jeśli już jakiś framework to piszę w Vue. Ale może faktycznie moja sytuacja nie jest normalna - siedzę głównie z dinozaurami w robocie, dla których problemem jest że używam/używałem gulpa/webpacka/vite żeby te
już tak miałem że 3 etapy przeszedłem, to nagle stwierdzili że projekt ucięli, ale że będzie inny w ciągu 2 tygodni i mam czekać. Poczekałem, to urwali kontakt xD


@richr: Ja we wrześniu przeszedłem 3 etapy, mieli oddzwonić w ciągu 3 dni i czekam nadal ( ͡º ͜ʖ͡º)