Wpis z mikrobloga

Facet który, pobił rekord i jest geniuszem nie dotarł na finał turnieju, bo mu auto zawaliło po drodze... Mój mokry koszmar minionych lat. Znam ten ból, bo wcześniej jeździłem gruzami lub pół-gruzami, i nigdy nie byłem pewien czy dojadę bez problemów do sąsiedniego województwa.

A teraz? W końcu półtora roku temu powiedziałem dość i kupiłem nowe sprawdzone auto ze sprawdzonym silnikiem. Niektórzy ludzie się ze mnie śmieją, że mając budżet 60 tys. (który i tak przekroczyłem o parę tys.) kupiłem fabrycznie nową Fabię z salonu z niemocnym, aczkolwiek kompletnie niewysilonym silnikiem, a nie kilkuletnią klasę premium z 200 KM. Oraz że serwisuję auto stale na czas i zdecydowanie przed czasem tego co napisane w instrukcji (dobry olej wraz z dobrym dodatkiem wymiana co 8-9 tys km lub 6 mies., płyn hamulcowy co półtora roku, płyn chłodniczy oraz płyn w skrzyni biegów co 60k km lub dwa lata zależy co pierwsze, opony max 60 000 - 75 000 km lub 4- 5 lat zależy co pierwsze, itd.).

I przynajmniej potrafię dojechać sobie gdzieś na strzała 1000 km jednego dnia, a następnego 1000 km z powrotem bez żadnych większych obaw, że gdzieś się spóźnię.

Wyrazy współczucia dla p. Artura i mam nadzieję, że zdecyduje się startować kiedyś ponownie w tym lub innym turnieju, i jeszcze zobaczymy jego wyczyn.

#telewizja #1z10 #motoryzacja #samochody #rozkminy #przemyslenia #sen #podroze
  • 59
  • Odpowiedz
  • 0
@v-tec: Dziękuję za szeroki komentarz. No najszybciej za 10 lat będę się zastanawiać nad nowym autem. Może wtedy właśnie wejdzie nowa Octavia albo z 2.0 TDI 115 KM, albo z 1.6 MPI 102 KM (nadal są produkowane w Ukrainie), które się zagazuje. Zobaczymy jaki będę miał budżet, i co będzie produkowane. A może jakieś azjatyckie auto - Toyota, Lexus, Honda lub Kia. Pożyjemy zobaczymy.

@Nembutal Jakbyś powiedział Szwajcar lub Luksemburczyk to
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: auto się nie wysypie to ci jakaś pinda w dupę wjedzie i ubezpieczyciel i aso cię w uja zrobią, poza tym jakoś nigdy nie widziałem zepsutego 5-10 letniego auta przy drodze tylko zawsze jakieś gruzy 20+ letnie
  • Odpowiedz
Chciałbym zobaczyć twoją minę jak ci ubezpieczyciel wylicza wartość rynkową auta i wlicza tylko 20% kosztów tych wszystkich twoich zabiegów.


Wywalisz kupę siana na serwis a nikt ci tego nie zwróci. Po tem będziesz miał fabię w cenie octavii ale dalej będziesz się upierał że gdzieś w 15 roku użytkowania ci się to wszystko zwróci.


@cwlmod: O czym tym piszesz w ogóle? Przecież @Adamfabiarz napisał, że po prostu serwisuje auto stale
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz tak trzeba żyć, co nowe to nowe. Jest gwarancja i pewność co do stanu samochodu. Sam kupuje 5/6 latki z niskimi przebiegami ale to jeszcze nie to co nowe. Lepiej nowego golfa jak 5 letniego passata.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: za 10 lat to może nie być w ofercie TDI.

Ale wiesz, jak zaspany kierowca tira zrobi ci z auta jesień średniowiecza to cały misterny plan idzie w p...u.

A będzie się dało taką Octavię z UA zarejestrować w PL?
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: przecież z tą awaria auta to ściema. Nie chcieli fejmu, dla syna to bylo za dużo.

Ja potrafiłem zrobić na strzała 750km golfem dwójka jak liczył sobie 27 lat. Niczego się nie bałem i auto nie zawiodło
Dzisiaj też auta 20+ i śmiało latam w dalekie trasy.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: a ja mam prawie 20 letnią asterkę bożą H 2.0T zrobioną na 250 kucy i łączy i tanie jak barszcz części z niezłą mocą (na tak małą budę to robi wrażenie). Przykładowo całą sprężarkę klimy na gwarancji kupiłem za 200zł...
  • Odpowiedz
  • 0
@BenAli: Można w każdym warsztacie, co ma jakieś pojęcie o danej marce.

@xHaustedd Żaden gruz tylko ładnie pięknie śmiga.

@v-tec Będzie się dało przed 2035, tylko trzeba zapłacić akcyzę za sprowadzenie spoza UE. A po 35' na sposoby będą sposoby - najwyżej zarejestruję na ukraińską spółkę-córkę i będę jeździć na ukraińskich blachach.

@TrionicSe7en 100% prawda.

@r5678 Widzisz. Ja raz miałem (krótko) auto co na 1 litr oleju brało na 500 km.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Ten typ jest niemożliwy. Każdą sytuację w życiu potrafi sprowadzić do chwalenia tego obudowanego skutera.

- Ruskie #!$%@? się konwojem na Ukrainie?
- Meh, jechaliby Fabiami to by dziś pod Lwowem byli, a gdyby mieli coś mocniejszego niż 0.9, 43kM czy co on tam ma to by pod Berlinem stali.

- Kanapka spadła posmarowaną stroną w dół?
- Jakby młynarz woził mąkę Fabią to by inaczej się chleb wypiekał i
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz jak o starsze auto dbasz, robisz dokładnie to samo co z nowym, czyli wymienisz wszystko na czas, serwisujesz jak człowiek, to też wszędzie dojedziesz bez problemów. Jeżdżąc po autostradach widzę więcej nowych aut na awaryjkach na poboczu niż starych.
  • Odpowiedz
@slawek887: Od Ciebie czuć gen głupoty xD

Na to nie ma rady. Jesteś gruzownikiem i zawsze gruzem będziesz jeździ, a o dbaniu o samochód to nawet nie próbuj do mnie zaczynać mówić kmiocie xD
  • Odpowiedz