Wpis z mikrobloga

#aliexpress Siema kupuję na aliexpress od wielu lat całkiem sporo przesyłek, ale teraz poczta polska przeszła samą siebie. Numer pocztexu to: PX1294884710. Przesyłka trzy doby stoi w oczekiwaniu na polskie nadanie. Nie da się ustalić gdzie jest bo oficjalnie przecież nie została nadana. Śmieszy mnie sytuacja kiedy między Polską, a Chinami przesyłka idzie krócej, niż w samym kraju. Na infolinii kolejka oczekiwania na wiele minut. W sumie przesyłka nie jest jakaś ważna ale tiltuje mnie sam fakt jak to wygląda i jak "profesjonalny" jest Pocztex. Na Global trackingu zgadzają się wszystkie dane włącznie z urzędem przeznaczenia, więc numer nie jest fejkowy. Ma ktoś może wiedzę jak ustalić co oni robią z moją przesyłką?
  • 11
PX1294884710


@jotpede: nie wiem co ty bierzesz, ale poczta polska nie ma tej przesyłki, jest tylko zarejestrowana na poczcie, tak działa każdy przewoźnik, przesyłkę możesz zarejestrować i masz ileś tam czasu na nadanie jej
poczta polska przeszła samą siebie


@jotpede: Chłopie napisałeś że: "poczta polska przeszła samą siebie", a co ma do tego poczta, skoro jeszcze pośrednik jej nie dostarczył na pocztę.
  • 0
Jak pośrednik nie dostarczył? Pośrednik wysłał z kraju tranzytowego, którym są Węgry i przesyłka dojechała do któregoś z urzędów nadania. Różne one są. Zwykle kolejny status jest następnego dnia i jest nim nadanie. Nie ma po drodze żadnego centrum logistycznego pośrednika. Poczta trzyma te paczkę tylko jej nie nadała. Prawdopodobnie przez wzmożony ruch (Black weeks, święta itd) Niemniej nie miało to nigdy wcześniej miejsca żeby tak długo paczka była "w zawieszeniu"
Nie