Wpis z mikrobloga

#afryka #albinosi #problemy

@MichaS_LwK: @Paralotnia: jak cos to Was wolam :D

no to powracam do tematu Albinosow, zabijanych w afryce, i z czesci ciala robionych amuletow, jak myslicie, mozna to jakos rozwiazac, jakos przeciwdzialac, oprocz oczywiscie metody rozwalenia calej afryki lub wybica wszystkich? czy raczej nie ma szans?

Wpis do dyskusji, co o tym myslicie, jakie wasze zdanie i czy cos mozna zrobic i zmienic w tej sprawie? :)
  • 19
@Writer: nie zawsze jestem taki glupi :P czasami powiem cos madrego i porusze jakis ciekawy i wazny temat :)

Sa ludzie, ktorzy poluja tam na albinosow i sprzedaja np ich rece jako amulety, bo wielu szamanow czy ktos tam, jak ludzie przychodza do nich z problemami to mowia ze ich problemy rozwiaze amulet z albinosa, typu np z reki, z ucha, etc. Cena nie wiem czego czy reki czy czegos, ale
@porque: Wiesz , to chodzi o sposób myślenia i o tradycje. Nie znam afryki więc ciężko mi się wypowiedzieć. Ale jednego jestem pewien radykalne działanie (surowe kary itp) nic nie pomoże. Ważne aby takie działania nie przenosiły się wraz z emigracją ludu afryki.
@wolfik92: edukacja nie bardzo, bo to rzady i politycy na to przyzwalaja i jest to tam legalne i po prostu politycy nie chca stracic stolkow etc, i wygodniej im nie poruszac tego tematu :) wiec edukacja raczej odpada :)
@MichaS_LwK: dokladnie, raczej chyba bardziej prawie nie mozliwe jest rozwiazanie tego problemu, jezeli ludzie sie nie zmienia, sa pewnie granica ktorych nie powinno sie przekraczac moim zdaniem, mamy swoje sumienie ja osobiscie bym nie kupil takiej reki, nawet jakby to byla najfajniejsza rzecz na swiecie i by dziaiala, bo tym samym wspieram mordy, a ich nie popieram, i ja nie chce byc zamordowany, ani raczej nikt inny, wiec jakbym ja kupil,
@GdzieJestBanan: ale z drugiej strony czy Ty chcialbys zyc w strachu, ze farba Ci sie zmarze i ktos zauwazy ze jestes albinosem, albo po prostu ktos wygada kto o tym wie? no i czy bys chcial zyc cale zycie w stresie i napieciu i to jeszcze jako ktos inny i sie wiecznie ukrywac przez cale swoje zycie?
@MichaS_LwK: tak jak zawsze mowie, na tym swiecie prawie sami zyja ludzie pelni nienawisci :( a do cywilizacji i czlowieczenstwa nam daleko, bardziej zachowujemy sie jak zwierzeta niz jak ludzie :( sad but true, oczywiscie nie wszyscy i tutaj jest dzieki nim swiatelko w tunelu, ale osobicie nie chcialbym byc niesmiertelny i zyc z tymi ludzmi wiecznosci i sie z nimi meczyc, bo to bardziej kara niz spelnienie marzen, zeby zyc