Wpis z mikrobloga

Nie wygrzałem wylewki. I co teraz? Zrobiłem to świadomie, poniewaz nie bylo mozliwosci tego zrobienia, poniewaz nie moglem zostawic pompy na zewnątrz.
Podlogi sa ulozone. W wiekszosci domu panele, w kuchni, ganku i lazience plytki.
Czy pierwsze dni po odpaleniu ogrzewania jakos lagodnie ta wylewke traktowac? Jesli tak to jaki parametr i przez ile?
Czy moge montowac listwy? Jak myslicie podloga moze sie "podniesc"?
#budujzwykopem #budowadomu
  • 9
  • Odpowiedz
@lewyx: No to masz problem, a podłogi chociaż suche? Kwestia jest taka, że masz teraz duże szanse, że ci klej puści. Jedyne co możesz próbować to bardzo wolno podnosić do temperatury docelowej, dosłownie 1 stopień na dzień-dwa. Startowa temperatura to aktualna temperatura podłogi.
  • Odpowiedz
@lewyx: Wtedy radzą żeby wygrzewać powoli, czyli o 1 stopień na kilka dni zamiast tak jak przy poprawnym wygrzewaniu czyli po +5 stopni co kilka dni. Zawsze to mniejsze ryzyko, że się posadzka szybko rozpręży. U siebie też położyłem w małym pomieszczeniu, a później wygrzewałem o +5 stopni co kilka dni mając w głowie, że może pęknąć płytka, ale nic się temu nie stało. Przy dużych powierzchniach mogłoby to nie przejść,
  • Odpowiedz
@lewyx: ja wiem ze wilgoc to wilgoc. Zrobili mi tynki knauf diamant i po jakimś czasie były te takie mrozy -13 a nie miałem ogrzewania. Tak zaczęło wszystko przemarzać szronem ze przez miesiąc co parę dni grzałem nagrzewnicami. Jak zrobili mi podłogówkę to od razu wygrzałem
  • Odpowiedz