Wpis z mikrobloga

W 2023 roku rozważaliście temat związków zawodowych dla IT? W jakiejkolwiek możliwej formie: robotniczych typu solidarność lub profesjonalnych grup zawodowych z silnym lobbingniem takie jakie mają lekarze, notariusze, policjanci, strażacy, piloci, kontrolerzy lotów, nauczyciele .

#programowanie #programista15k #pracait #programista25k #programista30k #programista20k

W 2023 roku rozważaliście temat związków zawodowych?

  • Tak, tylko o tym myślałem/am 21.8% (26)
  • Tak, ktoś inny proponował 4.2% (5)
  • Nie, w ogóle tego nie rozważałem/am 51.3% (61)
  • Aktywnie przeciwdziałałem powstaniu 12.6% (15)
  • Tak, podżegałem/am do związków zawodowych 10.1% (12)

Oddanych głosów: 119

  • 11
@Jaslanin: generalnie to mam problem z tym. Niby przeciw bo rynek się reguluje póki co sam, z drugiej strony... Jeden malutki vs kropo to i tak mało może.
W sumie by się przydało tylko nie w formie jak solidarność czy inni krzykacze.
  • 1
@zmarnowany_czas: @KwasowyProktolog10kJava w SV się tym interesują ze względu na powrót do pracy stacjonarnej, z tymczasowym kompromisem hybrydowym który będzie powoli wygaszany, bez żadnych konkretnych danych że praca stacjonarna się lepiej sprawdza. Zasoby ludzkie coraz bardziej się orientują że nawet w firmach tech mówienie że korpo liczy się ze zdaniem pracowników i tylko podejmują decyzję na podstawie danych to jest bujda i się buntują. Przez przecieki coraz więcej nerdów też się
@Jaslanin: no tak, tam też było "tylko głupi dołącza do związku". A w tym roku przyszły zwolnienia i się obudzili. U nas sytuacja na rynku pracy jest lepsza niż tam, więc pod tym względem nadal cisza.

Co do AI - też ma jakiś wpływ, chociaż do AGI to daleko, o ile to w ogóle możliwe do stworzenia. Temat AI to bardziej wśród grafików czy ludzi żyjących z pisania przewija się częściej.